Category: ورد پرس

شروع دوباره اگر خدا بخواد!

    اگر خدا بخواد و فرصت كنم دلم مي خواد به انتشار مطالب جدبد در اين وبلاگ ادامه بدم و براي همين اميدوارم دوستان بهم سر بزنند!

فعلا فقط همين

laptop-drive-problems-300x199[1]

راستي ديروز يكي از دوستان تازه كار كه كار نصب قالب سايت وردپرسيش را به يكي سپرده بود ازم سوال كرد كه آيا براي نصب قالب جديد نيازه وارد سي پنل سايت بشيم يا فقط دانشتن يوزر و پسورد وردپرس كفايت مي كنه؟

در پاسخ اين دوستم بايد بگم كه اكثر قالب هاي وردپرس توسط نصب اتوماتيكي كه در خود وردپرس مي باشد قابل نصب مي باشند و خيلي از قالب ها اگر به اين طريق نصب نشوند درست كار نمي كنند! اما قابل هايي هم هستند كه براي نصب بايد از سي پنل استفاده كنيم و اكثر اين قالب ها قابل هاي دستكاري شده هستند.

حذف دستی رونوشت نوشته های وردپرس

هنگامی که در حال نوشتن مطالب وبلاگ هستید، اگر برای چندین بار باشد که بروی یک نوشته کار می کنید، زمانی که بروی دکمه به روزرسانی کلیک می کنید، یک نسخه از آن نوشته موسوم به نسخه بازبینی ساخته و در پایگاه داده سایت شما ذخیره می شود. تا اگر بعدها خواستید به آن مراجعه کنید، به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید. این یک ویژگی خوب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محوا است، ولی باید توجه داشته که با بیشتر شدن نوشته های سایت، بهتر است نسخه های بازبینی هر نوشته را از پایگاه داده خود حذف کنید، تا حجم اشغال شده کم شود. بدین منظور به شما نحوه حذف این اطلاعات زاید را از پایگاه داده وردپرس آموزش می دهم.

netsit_word

ادامه نوشته

اموزش ایجاد تصویر شاخص در وردپرس بدون افزونه

برای اینکار ابتدا فایل functions.php را باز کرده و کد های زیر را به آخر آن اضافه کنید ( اگر فایل موجود نیست ، در پوشه قالبتان بسازید ) :

کد HTML:
<?php add_theme_support( 'post-thumbnails' );
set_post_thumbnail_size( 70, 70, true ); ?>

*به جای 2 عدد 70, 70, میتونید سایز تصویر شاخص رو قرار بدهید

حالا کد زیر را در محل مناسبی که میخواهید تصویر شاخص قرار دهید بگذارید :

کد:
<?php the_post_thumbnail(); ?>

کاهش مصرف Ram و Cpu توسط وردپرس،آیا وردپرس به سرور فشار میاورد؟

اول بگم وردپرس یک cms یا اصطلاحا سیستم مدیریت محتوای سبک و آسان همچنین با عنواع لوازم کاربردی سازگاری داره اگر قصد ندارید از ماژول های سنگین استفاده کنید یا چندتا کارمهم رو هم زمان با هم نداشته باشید وردپرس میتونه اولین انتخاب شما باشه متاسفانه افزونه ها و قالب هایی غیر اصولی برای این سیستم ساخته میشه که در عین زیبایی و کار راه اندازی به سایت ضرر های متعددی مثل تداخل فراخوان ها ،گرفتن سرعت سایت،فشار شدید برروی cpu و رم و ضرر برای سرور هست و…

netsit_word

ادامه نوشته

آموزش کامل راست چین کردن قالب‌های وردپرس

راست چین کردن قالب‌های وردپرس        بعد از کامل شدن آموزش ترجمه قالب‌های وردپرس امروز نوبت به راست چین نمودن آن‌ها رسیده است. بدیهی است که قالب‌های زیبا و حرفه ای وردپرس را در بین سایت‌های خارجی می‌توان یافت و از آنها برای سایت‌های پارسی نمی‌توان استفاده کرد اما با استفاده از آموزش کامل ترجمه قالب‌های وردپرس و آموزش کامل راست چین کردن قالب‌های وردپرس از این به بعد شما قادر خواهید بود تا قالب‌های مورد نظر خود را با استفاده از دانشی که به دست آورده اید پارسی سازی کنید. برای راست چین کردن قالب‌های وردپرس نیاز به مهارت Css خواهید داشت. ابتدا باید در نظر داشت که روش‌های مختلفی برای راست چین کردن قالب‌های وردپرس وجود دارد مثلا شما می‌توانید فایل Style.css قالب خود را با استفاده از نرم افزار notepad++ باز کرده و float‌ها یا align‌ها یا … را تغییر دهید اما کاربردی ترین روش و استاندارد ترین روش استفاده از فایل rtl.css می‌باشد که در این روش قالب راست چین شده با  مرورگر‌های مختلف سازگار خواهد بود. بعد از توضیحات کافی شروع می‌کنیم:

ابتدا قالب مورد نظر خود را با استفاده از آموزش ترجمه قالب‌های وردپرس به زبان فارسی تغییر دهید سپس طبق آموزش زیر عمل کنید:

وارد فولدر قالب خود شده و فایلی با نام rtl.css ایجاد کنید. با انجام این کار  کدهای نوشته شده در فایل rtl بر کد‌های نوشته شده در فایل style اولویت خواهند داشت بدین صورت که اگر float لوگوی سایت شما در فایل style به صورت زیر باشد:

و دستور float سایت شما در فایل rtl به صورت زیر باشد:

در این صورت دستور فایل rtl قابل قبول خواهد بود و لوگوی شما به سمت راست خواهد آمد.حال فایل‌های style.css و rtl.css را توسط نرم افزار notepad++  اجرا کنید. اطلاعات پوسته ی خود را مطابق فایل style.css را در rtl.css وارد کنید. مثال:و ….

 راست چین کردن قالب‌های وردپرسآموزش کامل راست چین کردن قالب‌های وردپرس

بعد از انجام مراحل بالا قالب ترجمه شده ی خود را زیپ کرده و آنرا بر روی وردپرس خود نصب کنید.سپس قالب خود را فعال کنید. از قسمت ویرایشگر ویرایش فایل rtl.css را انتخاب کنید.

سپس وارد notepad++ شوید و فایل rtl.css را انتخاب کنید.

در ابتدای فایل بعد از توضیحات قالب کدهای زیر را وارد کنید:

با این کار فونت‌های پوسته شما به Tahoma تغییر می‌کند!

با استفاده از کد‌های زیر می‌توانید قالب خود را راست چین کنید:

direction:rtl; : این دستور برای راست چین کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد مثلا اگر در یک متنی به زبان فارسی کلمه ای انگلیسی به کار ببریم ترتیب آن  به هم می‌خورد اما با این دستور می‌توانیم آن را برطرف کنیم.

text-align:right; : با این دستور می‌تونید متن خود را از چپ به طرف راست هدایت کنید.

float:right; : این دستور کل شی ء شما را به طرف راست هدایت می‌کند برای مثال برای هدایت کردن لوگوی سایت از طرف چپ به راست کد را در تگ img#logo قرار می‌دهیم.(برای قالب‌های مختلف متفاوت است.)

font-family:Tahoma, Arial; : با استفاده از این دستور شما می‌توانید برای شی ء مورد نظر از فونت‌های مناسب تری استفاده کنید.

با قرار دادن دستور‌های بالا در تگ‌های مختلف می‌توانید آنهارا راست چین کنید.

برای نمونه قصد دارم متن هدر زیر را از طرف چپ به راست هدایت کنم:

کد فایل style.css :

می‌بینید که در هدر از دستور text-align استفاده شده است در چنین صورتی متن هدر در سمت چپ قرار می‌گیرد برای راست چین کردن آن در فایل rlt.css به صورت زیر عمل می‌کنیم:


با این کار متن هدر از سمت چپ به سمت راست هدایت می‌شود.

*برای قسمت‌های مختلف قالب که شامل: منو‌ها.زیر منوها.جستجوی سایت.لوگو و… می‌شود نیز به صورت بالا عمل کنید.

*در بعضی موارد بطور مثال اگر منوی قالب را به طرف راست بیاورید جستجوی سایت به هم میریزد پس می‌بایست جستجوی سایت را به طرف چپ ببرید.

*آموزش بالا مقدمه ای برای یادگیری می‌باشد و به دلیل فراوانی قالب‌ها و تفاوت کدنویسی آنها شما برای راست چین کردن قالب‌ها به تجربه نیاز خواهید داشت!

پا نوشت : با توجه به ارتباط‌های گرفته شده مختلف با دوستانی که تست کردند آموزش رو در صورت نیاز در فایلهای php یا فانکشن قالب دو تا تابع __ و e_ را اضافه کنید تا نرم افزار به خوبی کار کند

آموزش کامل و تصویری فارسی سازی قالب‌های وردپرس

ترجمه قالب

یکی دیگر از مشکلات بزرگ کاربران وردپرس کمیاب بودن قالب‌های حرفه ای با پشتیبانی از زبان فارسی می‌باشد. در این پست برای حل این مشکل بزرگ گروه سون سافت آموزش کامل فارسی سازی قالب‌های وردپرس را برای شما عزیزان آماده کرده است. توجه داشته باشید که فارسی سازی کامل قالب تنها ترجمه آن نیست بلکه در مرحله دوم باید به راست چین کردن قالب پرداخت . از طریق این اموزش می‌توانید قالب‌هایی که دارای استاندارد‌های جهانی می‌باشند را بصورت کامل ترجمه کنید. امروز اکثر قالب‌های انگلیسی دارای استاندارد‌های جهانی می‌باشند و برای ترجمه ی آنها می‌توانید طبق همین اموزش عمل کنید.

برای شروع کار باید نرم افزار Poedit را نصب کنید می‌توانید این نرم افزار را از اینجا دریافت کنید.

1.نرم افزار را اجرا کنید.

2.از منوی file گزینه ی new catalog را انتخاب کنید.

3.اطلاعات مربوط به سربرگ Product Info را به شکل زیر وارد کنید.

Product name and version: نام پروژه و ورژن آن

team: نام تیم نرم افزاری شما مثال: سون سافت

team’s emai adress: آدرس ایمیل تیم شما مثال: Info@seven7soft.net

language: زبان که باید آنرا روی persian قرار دهید

country: کشور که یاید آنرا روی IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF قرار دهید

Charset: این فیلد را نیز روی UTF-8 قرار دهید.

آموزش ترجمه قالبترجمه قالب وردپرس 1

4.وارد سربرگ paths شوید.

5. بر روی گزینه ی new item کلیک کرده و فقط یک نقطه وارد کنید.

آموزش ترجمه قالبترجمه قالب وردپرس 2

6.سربرگ بعدی یعنی keywords را انتخاب کنید.

7. آیتم اول را __ و آیتم دوم را e_ وارد کنید و بقیه ی آیتم‌ها را نیز حذف کنید.

آموزش ترجمه قالبترجمه قالب وردپرس 3

8. بر روی OK کلیک کنید آنرا با نام fa_IR ذخیره کنید.

*اگر داخل پوشه قالب مورد نظر شما پوشه ای با نام language یا lang وجود دارد باید آنرا درون این پوشه ذخیره کنید در غیر این صورت آنرا درون پوشه اصلی ذخیره کنید.

9.بعد از انجام مراحل بالا بصورت اتوماتیک نرم افزار عباراتی که باید آنها را ترجمه کنید را نمایان می‌کند. مانند شکل زیر عبارات نمایان شده را بصورت کامل ترجمه کنید.

آموزش ترجمه قالبترجمه قالب وردپرس 4

10.تنظیمات را ذخیره کنید.

مراحل ترجمه قالب با موفقیت به پایان رسیده و پوسته شما به زبان پارسی ترجمه شده است.

+لینک دانلود مستقیم جدیدترین ورژن نرم افزار Poedit به پست اضافه شد!

ويرايش : بيشتر دوستانی که در نظرات پيام دادن و مشکل داشتند دقت کنند که در صورت کار نکردن نرم افزار تابع‌های __ و e_ رو در function.php قالبشون قرار بدند .

Downloadدانلود مستقیم از سون سافت
Passwoardپسورد فایل: www.seven7soft.net

فیلم های آموزشی, فیلم های وردپرس

دانلود فیلم آموزشی فارسی سازی قالب و پوسته وردپرس

 

آموزش به صورت کامل قرار داده شد .

قسمت اول : معرفی توابع ترجمه و نرم افزارهای مورد نیاز
این مطلب شروع مجموعه فیلم آموزشی فارسی سازی قالب و پوسته وردپرس است که به معرفی نرم افزارهای مورد نیاز برای انجام عملیات فارسی سازی و ترجمه قالب های انگلیسی خواهیم پرداخت و از جلسات بعد مراحل آموزش را با کار بر روی پوسته ای انگلیسی به صورت یک پروژه عملی و کاربردی ادامه خواهیم داد ، شما با دیدن این فیلم ها خواهید توانست پوسته های وردپرس را به راحتی فارسی سازی کنید .مباحث جلسه اول و مقدماتی فیلم آموزشی فارسی سازی قالب وردپرس عبارتند از :

  • معرفی نرم افزار های مورد نیاز
  • معرفی سایت های دانلود نرم افزارها
  • معرفی مراحل کار ترجمه پوسته ها
  • معرفی توابع php مورد نیاز برای فارسی سازی قالب ها
  • نحوه استفاده از توابع ترجمه قالب وردپرس در پوسته های انگلیسی

دانلود قسمت اول با حجم 7.5 مگابایت و لینک مستقیم

قسمت دوم : شروع فارسی سازی قالب انگلیسی وردپرس و آموزش کار با نرم افزار poedit
در این قسمت شروع می کنیم به فارسی سازی قالب انگلیسی وردپرس و نحوه استفاده از توابع ترجمه در رشته های قالب و قسمت هایی از نرم افزار poedit که مورد نیاز است را یاد خواهید گرفت همچنین به معرفی سایتهایی که برای دانلود قالب های انگلیسی مورد نیاز است پرداخته شده است . برخی از مباحث مطرح شده در این فیلم :

  • نحوه جایگذاری توابع ترجمه در رشته های انگلیسی قالب
  • نحوه استفاده از نرم افزار pooedit برای فارسی سازی و ترجمه رشته ها انگلیسی
  • نحوه معرفی فایل ترجمه به قالب انگلیسی و وردپرس
  • و …

دانلود قسمت دوم با حجم 30 مگابایت و لینک مستقیم

قسمت سوم : معرفی خاصیت های css پرکاربرد در ترجمه پوسته ها

در این قسمت از مجموعه فیلم های آموزشی پارسی سازی قالب وردپرس به معرفی خاصیت های پر استفاده در ترجمه قالب ها پرداخته شده است .

دانلود قسمت سوم با حجم 22 مگابایت و لینک مستقیم

قسمت چهارم : فیلم آموزشی ساخت فایل استایل rtl.css برای قالب وردپرس انگلیسی stitch

در قسمت پایانی مجموعه فیلم آموزشی فارسی سازی قالب های وردپرس به نحوه ایجاد و ساخت فایل rtl.css می پردازیم و برای درک بهتر ، مراحل راست چین کردن را بر روی پوسته وردپرس انگلیسی stitch انجام می دهیم ، بزودی این پوسته برای دانلود قرار داده خواهد شد تا بتوانید کار نهایی را مشاهده کنید .

دانلود قسمت چهارم با حجم 33.7 مگابایت و لینک مستقیم

برای اینکه بتوانید قالبها را به صورت زیباتری فارسی سازی کنید نیاز به یادگیری کدنویسی css دارید البته تنها با اموختن چند دستور مهم برای کار با فونت و متن در css براحتی می توانید پوسته های زیبایی را ایجاد کنید .

پلاگین های مدیریت نویسنده ها

پلاگین های مدیریت نویسنده ها

1- Adminimize

پلاگین Adminimize یک افزونه قدرتمند و رایگان وردپرس است که به شما این امکان را می دهد تا کنترل و قدرت بیشتری بر روی نویسنده های سایت خود داشته باشید. این افزونه وردپرسی یک کنترل کامل بر روی هر کاربر یا نویسنده ای که در سایت شما مطلبی را ارسال می کند را به طور منظمی مدیریت می کند که دارای گزینه ها و تنظیمات پیشرفته ای است.

پلاگین مدیریت نویسندگان

2- User Role Editor

درصد زیادی از صاحبان سایت های وردپرسی نیازی به قابلیت های Adminimize ندارند و بنابر این می توانند از پلاگین User Role Editor برای مدیریت بهتر کاربران و نویسندگان سایتشان استفاده کنند.

افزونه مدیریت نویسنده

3- Members

با استفاده از پلاگین Members می توانید پیام ها و اطلاعیه های خصوصی را به نویسندگان یا کاربران سایت خود به صورت یک صفحه اطلاعاتی ارسال کنید.

پلاگین ارسال پیام به نویسنده

4- Dashboard Notepad

پلاگین Dashboard Notepad یک افزونه یادداشت گذاری جالب برای وردپرس شماست. این افزونه به شما اجازه می دهد تا یادداشت هایی برای نویسندگان یا هر دسته ای از کاربران سایتتان به راحتی در دسترس دید و نمایش قرار دهید.

افزونه ارسال یادداشت به نویسندگان

5- Private Messages

اگر به دنبال یک راه مستقیم برای ارتباط با نویسندگان خود می گردید ، پلاگین Private Messages یک افزونه عالیست. این پلاگین به شما این امکان را می دهد که با تنظیماتی که در آن ایجاد می کنید می توانید پیام ها و اطلاعیه های سایت را به کاربرها یا گروهی از نویسندگان سایت خود ارسال کنید.

پلاگین ارتباط با نویسندگان

6- Pre Publish Reminder

پلاگین Pre Publish Reminder این اجازه را به شما می دهد که یادداشت ها و اطلاعیه هایی را در نوار کناری یا در زیر پست ها مثل قوانین قالب بندی سایت یا یک تصویر نمونه و یا یک توضیح در مورد کاردهای نویسندگی ایجاد کنید.

افزونه ارسال اطلاعیه به نویسنده

پلاگین های مدیریت پست ها

7- Co Authors Plus

پلاگین Co Authors Plus یک افزونه ساده و مفید است که به شما این امکان را می دهد تا وقتی بر روی یک نوشته یا مطلب چندین نویسنده کار می کنند ، بتوان مدیریت بهتری بر روی آنها داشت.

افزونه مدیریت روی مطلب نویسنده

8- WP CMS Post Control

پلاگین WP CMS Post Control به شما کمک می کند که کنترل بیشتری بر روی گزینه های نوشتن و همچنین سطوح کاربرانی که وارد پنل می شوند، داشته باشید. با این افزونه می توان زمینه های دلخواه، آپلود، برچسب زدن و ذخیره پیش نویس و آپلود تصاویر را برای نویسندگان سفارشی کرد.

پلاگینی برای نویسندگان سایت

9- Audit Trail

پلاگین Audit Trail این امکان را به شما می دهد که هنگامی که یک کاربر یا نویسنده به وردپرس شما وارد می شود ، آدرس IP آن فرد در سیستم ذخیره خواهد شد. این افزونه به شما کمک می کند تا ببینید در یک روز چه کسانی در سایت شما فعالیت داشته اند و چه کارهایی را نیز انجام داده اند.

پلاگین به دست آوردن آی پی

10- Editorial Calendar

پلاگین Editorial Calendar یک تقویم جالب از مطالب گذشته و فعلی سایت شما ایجاد می کند.شما می توانید مطالب را از یک تاریخ به تاریخ دیگر بکشید و بیندازید و آنها را ویرایش کنید و … .خلاصه یک ابزار خوب برای مدیریت به شمار می رود که می توان با ااستفاده از آن مقالات سایت را عقب و جلو کرد و مطالب قدیمی را به صفحه اول کشاند.

پلاگین تقویم برای مطالب سایت

11- Auto Schedule Posts

پلاگین Auto Schedule Posts این اجازه و تنظیمات را به شما می دهد تا مدیریت بهتری بر روی زمان بندی انتشار مطالب سایت خود داشته باشید. این افزونه پارامترهای خوبی را به شما ارائه می کند تا بتوانید مقالاتی که توسط نویسنده های سایت ارسال می شود را زمان بندی کرده تا در تاریخ های مشخص منتشر شوند.

افزونه زمانبندی انتشار مطالب

12- Insights

پلاگین Insights یک باکس در زیر ویرایشگر وردپرس ایجاد می کند و به شما و نویسندگان سایتتان این اجازه را می دهد تا برای مطالب از درون وبلاگ های دیگر تصاویر ، فیلم ها و لینک های ویکی پدیا ، نقشه ها و پیوندها را پیدا کرده و نمایش دهد. پس از آن نویسنده می تواند برای مطالب خود از داخل آنها لینک را پیدا و درون سایت قرار دهد.

پلاگین پیدا کردن تصویر

13- WP Hide Dashboard

پلاگین WP Hide Dashboard یک افزونه عالی برای فعال یا غیرفعال کردن منوی مدیریت وردپرس برای نویسندگان یا کاربران مختلف سایت شماست که با توجه به نقش کاربران می توان آن را انجام داد.

افزونه غیرفعال کردن منوی مدیریت

14- Advanced Access Manager

با استفاده از پلاگین Advanced Access Manager می توانید سطح دسترسی پیشرفته تری برای فیلتر بخش های مختلف وردپرس برای کاربران یا نویسندگان سایت خود داشته باشید. می توانید منوی مدیریت یا ویدجت های داشبورد و نقاط مختلف دیگر را با توجه به نقش کاربران مخفی یا نمایش دهید.

پلاگین فیلتر کردن بخش های مهم داشبورد

پلاگین های پروفایل نویسنده ها

15- WP Biographia

پلاگین WP Biographia یک افزونه کامل برای نمایش باکس نویسنده ها در پایین مطالب به همراه لینک فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، گوگل پلاس و … است که همگی توسط کاربر و نویسنده مربوطه تکمیل می شود. شما می توانید با استفاده از این افزونه یک باکس سفارشی شده برای نویسنده های خود با قالب بندی مورد نظرتان ایجاد کنید. بدون شک این پلاگین یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای نمایش باکس نویسنده مطلب در خوراک RSS سایت است.

افزونه نمایش باکس نویسنده

16- Top Authors

پلاگین Top Authors به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید بهترین نویسندگان سایت خود را به همراه تعداد نوشته ها و نام کاربری و یا آواتار و نماد نویسنده در سایت خود نمایش دهید.

پلاگین نمایش بهترین نویسنده

17- Post Avatar

پلاگین Post Avatar به شما و نویسندگان سایتتان این اجازه را می دهد تا یک آواتار انتخابی در مطلب وی نمایش داده شود.این افزونه برای سایت هایی مناسب است که بصورت گروهی کار می کنند و دارای چندین نویسنده هستند.

افزونه نمایش آواتار نویسنده

18- User Photo

پلاگین User Photo این امکان را به نویسنده سایتتان می دهد تا یک عکس برای آواتار خود در نظر بگیرد تا در پست ها و نظرات سایت نمایش داده شود.

پلاگین انتخاب آواتار نویسنده

19- Post Author

پلاگین Post Author یک افزونه خوب برای ایجاد باکس اطلاعات نویسنده مطلب در بالا یا در پایین مطالب نوشته شده توسط همان نویسنده است.

افزونه باکس نویسندگان سایت