Category: عمومي

5 دروغی که فروشندگان تلویزیون تحویل مشتری می‌دهند

5 دروغی که فروشندگان تلویزیون تحویل مشتری می‌دهند

یک قانون بزرگ و اساسی در خرید هر کالایی وجود دارد: هیچ وقت به صحبت‌های فروشنده اعتماد نکنید! این بدین معنا نیست که تمام صحبت‌های فروشندگان اشتباه است و اطلاعات ارائه شده توسط آنها غیرکاربردی است، اما در حقیقت فروشندگان به دنبال فروش کالایی هستند که سود بیشتری برای آنها داشته باشد و منفعت شما در آخرین اولویت آنها است. در ادامه با 5 دروغ رایجی که فروشندگان تلویزیون برای ترقیب مشتری به خرید کالا به زبان می‌آورند، آشنا خواهید شد.

فروشندگان تلویزیون برای ایجاد اشتیاق در مشتری بعضا دروغ‌های بزرگی را به زبان می‌آورند، البته این بدین معنا نیست که تمام فروشندگان تلویزیون انسان‌های بدی هستند. بسیاری از آنها اصطلاحات اشتباه را باور کرده‌اند و به عنوان مثال ایمان دارند که کنتراست داینامیک یا فرکانس بالاتر باعث بهبود تصویر می‌شود. بعضی نیز می‌دانند که معیارهای کیفیت تصویر اینها نیستند اما برای فروش کالای خود مجبور به ارائه اطلاعات اشتباه به کاربر می‌شوند.

این تلویزیون دارای نسبت کنتراست یک به میلیارد است

نه این جمله درست نیست. تمام تولیدکنندگان تلویزیون نسبت کنتراست تصویر را به دروغ اعلام می‌کنند. حتی یک تولیدکننده هم وجود ندارد که نسبت واقعی کنتراست تصویر را منتشر کند. پس هرگز به اعداد و ارقام ارائه شده توسط فروشنده و تولید کننده در مورد کنتراست تصویر توجه نکنید. اعدادی که به عنوان کنتراست تصویر ارائه می‌شوند در واقع نسبت کنتراست داینامیک تصویر هستند که هیچ تاثیری برروی کیفیت تصویر ندارد. کنتراست واقعی تصویر یا Native Contrast عدد مهم و قابل تاملی است که به دلیل پایین بودن آن، توسط تولیدکنندگان ارائه نمی‌شود. در حقیقت هر چه کنتراست واقعی تصویر بالاتر باشد بهتر است اما از آنجایی که تولیدکنندگان اطلاعات مربوط به کنتراست واقعی تصویر را منتشر نمی‌کنند، شما هم نباید به این اعداد توجه کنید. در دنیای واقعی تلویزیون‌های پلاسما معمولا کنتراست بالاتری نسبت به LCD و LED ها دارند، البته تلویزیون‌های LED LCD TV های گران قیمت مانند Elite Sharp، Sony HX950 و LG LM9600 که مجهز به تاریکی موضعی هستند، نیز کنتراست بسیار بالا و مناسبی دارند و با پلاسماها رقابت می‌کنند.

کیفیت صدای این تلویزیون بهتر از باقی است

«ببینید این تلویزیون کیفیت صدای بسیار بهتری نسبت به آن تلویزیون دارد!» نه این جمله درست نیست، هیچ کدام از تلویزیون‌های HDTV کیفیت صدای خوبی ندارند. جمله درست این است که این تلویزیون صدایش به بدی دیگری نیست! به دلیل باریکی تلویزیون‌های فلت پنل، هیچ کدام مجهز به اسپیر مناسب نیستند و نمی‌توانند کیفیت مناسبی را ارائه کنند و برای اینکه کیفیت صدای مناسبی داشته باشید باید یک سینمای خانگی مجزا خریداری کنید. پس کیفیت صدای تلویزیون‌های فلت پنل تفاوت بسیار کمی با یکدیگر می‌کنند و همگی از نظر کیفیت صدای خروجی در سطح بسیار پایینی قرار دارند.

تلویزیون‌‌ها خیلی زود آسیب می‌بینند گارانتی تلویزیون خود را افزایش دهید

مورد دیگری که احتمالا در هنگام خرید به شما گفته می‌شود در مورد گارانتی و آسیب پذیری شدید تلویزیون‌ها است. به همین دلیل به شما پیشنهاد افزایش مدت زمان گارانتی یا خرید تلویزیون با گارانتی طولانی‌تر داده می‌شود. اما حقیقت چیز دیگری است و تلویزیون‌های Flat Panel معمولا کیفیت ساخت مناسبی داشته و طول عمر آنها نیاز بسیار بالا است به همین دلیل پرداخت هزینه بیشتر برای افزایش مدت گارانتی توصیه نمی‌شود.

LED TVها بهترین کیفیت تصویر را دارند

این جمله اشتباه است. ابتدا باید بانید که چیزی تحت عنوان LED TV وجود ندارد! تمام LED TVها همان تلویزیون‌های LCD هستند که LEDها به جای لامپ‌های فلورسنت قدیمی، وظیفه ایجاد نور در پشت پنل را دارند. در واقع نام کامل تلویزیون‌های LED یا LED TVها، LED LCD TV است. LEDها نسبت به فلورسنت مصرف کمتری دارند و در مدل‌های گران قیمت LED LCD TVها کنترل بهتری برروی نور پنل وجود دارد که منجر به ارائه تصاویر با کیفیت تر نسبت به LCDها می‌شود. اما در بسیاری از شرایط کیفیت پلاسما ها بهتر از LED LCD TVها است. پلاسما رنگ مشکی را عمیق‌تر نمایش داده و کنتراست تصویر بالاتری نیز دارند. اگر بخواهید یک LED TV با کیفیت پلاسما داشته باشید باید دو یا سه برابر قیمت تلویزیون پلاسما هزینه کنید. البته پلاسما هم معایب خاص خود را نیز دارند مثلا پلاسماها معمولا ضخیم‌تر، سنگین‌تر، پرمصرف‌تر از LEDها هستند و دمای بیشتری نیز ایجاد می‌کنند.

اگر کیفیت صدا و تصویر بالاتری می‌خواهید حتما باید نوع خاص و گران قیمت کابل HDMI را تهیه کنید

باور کنید که تفاوت بین کابل‌های HDMI ده هزار تومانی با 100 یا 300 هزار تومانی تقریبا صفر است مخصوصا اگر طول کابل و فاصله بین پخش کننده و تلویزیون کمتر از 3 متر باشد. پس هرگز بابت کابل HDMI گران قیمت هزینه نکنید.

  • نویسنده: رضا نقش بند

۱۰ تکنیک برای تجربه بهتر گوش دادن به موسیقی

        شاید شما هم به موسیقی علاقه‌ داشته باشید، اما در حال حاضر آنطور که باید و شاید از موسیقی لذت نمی‌برید. پوشه‌های درهم و برهم، برنامه‌های پخش‌کننده نامناسب، هدفون درب داغان و فایل‌هایی که به فرمت‌های گوناگون وجود دارند و هنوز به خوبی تبدیل نشده‌اند. این‌ها تنها برخی از موارد آزاردهنده در حین گوش دادن موسیقی هستند. در این مقاله سعی کرده‌ایم راه‌کارهایی را برای ارتقای این مهم ارائه نماییم؛ با زومیت همراه باشید.

10. آلبوم‌های موسیقی‌تان را سر و سامان دهید

music 1

ادامه نوشته

نحوه اضافه كردن سايت به گوگل،ياهو و بينگ

نحوه اضافه كردن سايت به گوگل،ياهو و بينگ

اضافه کردن سایت به موتورهای جستجو گر محبوب وب،برای هر وب مستری مهم است.موتورهای جستجوگر می توانند ترافیک زیادی روی سایت شما ایجاد نمایند،اگر با آن کمی مهربان باشید!پس نحوه اضافه کردن سایت به این موتورها می تواند مهم باشد.گرچه بعد از مدتی،خود آنها به صورت خودکار سایت شما را index می کنند ولی بهتر است دست پیش را بگیریم تا پس نیفتیم!

۱.گوگل

گوگل دومین شرکت بزرگ IT دنیا بعد از Apple و بزرگترین جستجوگر وب می باشد.اگر می خواهید سایت تان را در گوگل اضافه کنید،باید به آدرس http://www.google.com/addurl بروید.در صفحه باز شده فرم موجود را با دادن آدرس کامل سایت،توضیحی کوتاه در مورد آن و وارد کردن کد ضد ربات تکمیل کرده و ثبت کنید.حالا سایت شما به گوگل افزوده شده است و نمایش آن در نتایج چند هفته طول می کشد.همچنین می توانید نقشه سایت خود(sitemap) را از طریق ابزار وب مستر گوگل یا Google Webmaster Tools اضافه کنید و هر موقع تغییری در آن دادید از طریق آدرس زیر با گوگل ping کنید:

http://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=http://www.example.com/sitemap.xml

2.بینگ

bing موتور جستجوگر شرکت مایکروسافت است که با الحاق یاهو به خود درصدد کاهش سهم گوگل از بازار جستجوگرهای اینترنتی است.برای اضافه کردن سایت خود با این موتور،باید به آدرس http://www.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx بروید.حالا کد ضدربات و آدرس کامل سایت تان را وارد کرده و روی ثبت فرم کلیک کنید.حالا سایت شما به بینگ اضافه شده است و بعد از مدتی در نتایج ظاهر خواهد شد.همچنین می توانید نقشه سایت خود را در Bing Webmaster Center اضافه کنید و مثل گوگل اگر بعدا آن را تغییر دادید،با لینک زیر به آن پینگ کنید:

http://www.bing.com/webmaster/ping.aspx?siteMap=[your sitemap link]

3.یاهو!

!Yahoo موتور جستجوگر خوبی است(بوده!) که زمانی رقیب گوگل و یکی از بزرگترین سایت های دنیا محسوب میشد(می شه!؟) ولی بعد از ظهور رقیبانی مثل بینگ و گوگل و شاید هم فیس بوک،به نظر از دوران درخشان خود فاصله گرفته و روز به روز نحیف تر می شود.مشکلات اقتصادی نیز که باعث تغییر مدیرعامل آن در سال نو میلادی شد،گواهی بر این مدعاست.ولی یاهو،یاهوست!اگرچه پیر باشد.پس خودتان برای افزودن سایت به آن آماده کنید.برای این کار به آدرس https://siteexplorer.search.yahoo.com/submit و ادرس کامل سایت تان را ثبت کنید.Yahoo Site Explorer نیز جایی است که می توانید نقشه سایت را اضافه کنید.اگر خواستید پینگ کنید نیز آدرس زیر برای شماست:

http://search.yahooapis.com/SiteExplorerService/V1/updateNotification?appid=[Yahoo AppID]&url=[your sitemap link]

امیدوارم استفاده کرده باشید

سیستم وبلاگدهی سایت افتتاح شد!

دوستان عزيزم در بخش فني سايت تلاش زيادي نمودند كه بعد از افتتاح انجمن سايت سرويس وبلاگدهي را نيز براي نيمه شعبان آماده كنن! خيلي خوشحاليم به اطلاع برسانيم كه سيستم وبلاگدهي از همين امروز برقرار شد و شما مي توانيد  در عرض چند ثانيه براي خود يك وبلاگ با كليه امكانات ايجاد بكنيد!

. امکاناتي كه براي شما توانسته ايم مهيا كنيم:
.
» اختصاص یک آدرس اینترنتی (http://Yourname.Ariantadvin.ir )
» امکان مدیریت یک وبلاگ به وسیله ی چند کاربر
» امکان ایجاد بی نهایت وبلاگ برای هر کاربر
» امکان درون ریزی وبلاگ خود از سیستم های دیگر
» امکان ایجاد بی نهایت برگه برای هر وبلاگ
» سیستم مدیریت بسیار پیشرفته
» امکان پاسخ به نظرات کاربران
» استفاده از تگ برای مطالب ارسالی
» امکان ارسال خلاصه مطلب برای هر مطلب
» امکان نقل قول در مطالب
» امکان تایید نظرات قبل از نمایش
» دارا بودن تقویم شمسی و آرشیو ماهانه و هفتگی
» محافظت از نوشته ها به کمک رمز عبور
» امکان استفاده از قالبهای حرفه ای و فارسی
» سیستم آمارگیری پیشرفته
» امکان تعیین نوع نمایش لینکهای وبلاگ
» ثبت رایگان وبلاگ در تمامی موتورهای جستجوی جهان
» امکان دانلود نسخه پشتیبان از محتوی وبلاگ
همين حالا براي ايجاد وبلاگتان كليك كنيد!

مبعث پیامبر رحمت ، حضرت محمد (ص)

سالروز بعثت فخر کائنات خاتم المرسلین حضرت محمد مصطفی (ص) بر مسلمانان جهان مبارک باد

در انتظار بعثت پیامبر آخرالزمان

هنگامی که چهل سال از سنّ پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه وآله گذشت، حقّ تعالى دل او را بهترین دلها و خاشع‏تر و مطیع‏تر و بزرگ‏تر از همه دلها یافت، پس دیده آن حضرت را نور دیگر داد و امر فرمود كه درهاى آسمان را گشودند و فوج فوج از ملائكه به زمین مى‏آمدند و آن حضرت نظر مى‏كرد و ایشان را مى‏دید و رحمت خود را از ساق عرش تا سر آن حضرت متّصل گردانید. پس جبرئیل فرود آمد و اطراف آسمان و زمین را فرو گرفت و بازوى آن حضرت را حركت داد و گفت: یا محمّد! بخوان، فرمود: چه چیز بخوانم؟ گفت: اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِی خَلَقَ، خَلَقَ الْإِنْسانَ مِنْ عَلَقٍ. پس وحى‏هاى خدا را به او رسانید.[1]

قبل از اینکه رسول خدا صلی الله علیه وآله به پیامبری مبعوث شود علمای بزرگ یهود و راهبان مسیحی از آمدن ایشان مطلع بودند. و به تعبیر قرآن کریم همانند فرزندانشان او را می شناختند. «یعرفونه کما یعرفون ابنائهم».(انعام/29- بقره/ 146) از همین رو خبر مبعوث شدن حضرت را به دیگران بشارت می دادند. نمونه های تاریخی این بشارت ها در ذیل آمده است.

تنها یک محمّد

1.سراقة بن جعشم مى‏گوید: براى تجارت به شام مى‏رفتیم كه نزدیك دیر عابدى فرود آمدیم. راهب از دیر، پایین آمد و به ما گفت: شما كیستید؟ گفتیم: قومى از قریش. گفت: آگاه باشید! به زودى در میان شما پیامبرى مبعوث خواهد شد كه اسمش «محمّد» است. وقتى به مكه برگشتیم، پسرانى متولد شدند ولى فقط اسم پیامبر صلی الله علیه وآله را «محمّد» گذاشتند.

فرزند اسماعیل

2.تبع بن حسان‏ به یثرب حمله برد و 350 نفر از یهودیان را كشت و خواست كه آنجا را خراب كند و از بین ببرد. پیرمردى از یهود كه 250 سال داشت، برخاست و به او گفت: پادشاها! مثل تو سخن باطل را قبول نمى‏كند و مردم را از سر خشم نمى‏كشد. و تو نمى‏توانى اینجا را خراب كنى. پرسید: چرا؟

گفت: آیا فرزند عموى او ابو طالب كه به او علىّ گفته مى‏شود متولّد شده است؟ گفتیم: خیر، گفت: یا متولّد شده و یا در همین سال به دنیا خواهد آمد، او اوّلین كسى است كه بدو ایمان مى‏آورد، ما او را مى‏شناسیم و مى‏دانیم كه او وصىّ است همچنان كه مى‏دانیم محمّد نبىّ است

گفت: چون پیامبرى از فرزندان اسماعیل از اینجا ظهور مى‏كند. در این هنگام تبع از آنها دست كشید و با یهودیان به مكّه رفت و خانه كعبه را با پرده پوشانید و به مردم احسان داد.[2]

از مكه تا یثرب

3. وقتى كه سیف بن ذى یزن بر حبشى‏ها پیروز شد، یك گروه از قریش براى تهنیت پیش او رفتند. و در میان آنها عبد المطلب نیز بود. در خفا از عبد المطلب در مورد حضرت محمّد- صلّى اللَّه علیه و آله- پرسید. او نیز جواب داد.

بعد از مدت زیادى، آنها بر سیف بن ذى یزن وارد شدند. از آنها نیز در مورد محمّد- صلّى اللَّه علیه و آله- پرسید. و صفات او را به آنان گفت. همه اقرار كردند كه محمّد- صلّى اللَّه علیه و آله- همه این صفات را داراست. بعد گفت: او در مكه‏ مبعوث مى‏شود سپس به یثرب مى‏رود و در آنجا مستقر مى‏شود و در همان جا نیز رحلت مى‏كند.[3]

خورشید اهل حرم

4.كاروانى از مكّه به بازار بصرى (شهرى در شام است) رفت و راهبى در آنجا بود. گفت: بپرسید ببینید در این كاروان از اهل حرم كسى هست یا نه؟ گفتند: بلى.

پرسید: احمد بن عبدالمطلب ظهور نكرده است؟ چون او باید در این ماه ظهور كند! و او آخرین پیامبر خداست و از مكّه خروج و به مدینه هجرت مى‏كند.

راوى مى‏گوید: وقتى كه به مكّه برگشتیم پرسیدیم: تازه چه خبر است.

گفتند: خبر محمّد امین- صلّى اللَّه علیه و آله- است كه ادعاى پیامبرى مى‏كند.[4]

مهر نبوّت بر شانه امین

5. پیامبر اكرم صلّى اللَّه علیه و آله قبل از بعثت در بطحاء بود. دو نفر كه لباس سفر به تن داشتند، او را دیدند و گفتند: السّلام علیك.

حضرت در جوابشان فرمود: «علیكما السّلام». یكى به دیگرى گفت: «لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ‏» از وقتى كه از مادر متولد شدم، كسى را قبل از تو ندیده بودم كه جواب سلام را بدهد.

و دیگرى گفت: من نیز تا حال ندیده بودم كه كسى به دیگرى سلام دهد.

سواره به حضرت گفت: در شهر شما كسى هست كه اسمش احمد باشد؟

حضرت فرمود: «در این شهر جز من، احمد نام و محمّد نامى نیست!».

پرسید: تو اهل همین شهر هستى؟

حضرت فرمود: «بلى، از اهالى اینجا هستم و در همین شهر متولد شده‏ام».

آنگاه آن شخص شترش را خوابانید و پیاده شد. شانه حضرت را بالا زد و مهر نبوّت را مشاهده نمود و گفت: گواهى مى‏دهم كه تو رسول خدا- صلّى اللَّه علیه و آله- هستى. مبعوث مى‏شوى و گردن سران قوم خود را مى‏زنى! آیا زاد و توشه‏اى دارى به ما بدهى؟

حضرت رفت و مقدارى نان و خرما آورد و او نیز در میان یك پارچه گذاشت و به پیش رفیقش رفت و گفت: خدا را شكر كه نمردیم و پیامبر خدا ما را توشه داد.

حضرت فرمود: «دیگر حاجتى ندارید؟».

گفت: دعا كن خدا ما را در قیامت به شما بشناساند! حضرت دعا كرد و آنان رفتند.[5]

جبرئیل فرود آمد و اطراف آسمان و زمین را فرو گرفت و بازوى آن حضرت را حركت داد و گفت: یا محمّد! بخوان، فرمود: چه چیز بخوانم؟ گفت: اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِی خَلَقَ، خَلَقَ الْإِنْسانَ مِنْ عَلَقٍ. پس وحى‏هاى خدا را به او رسانید

خبر از پیامبر و وصی او‏

6. در آن سال كه پیامبر اكرم صلّى اللَّه علیه و آله و عبد منات بن كنانه و نوفل بن معاویة بن عروه براى تجارت به شام رفتند، ابو المویهب راهب این دو را دید و به آنها گفت: شما كیستید؟ گفتند: ما تاجرانى از اهل حرم و از قریشیم. گفت: از كدام خاندان قریش؟ و پاسخ او را دادند. به آنها گفت: آیا كس دیگرى از قریش با شما آمده است؟ گفتند: آرى، جوانى از بنى هاشم كه نامش محمّد است. ابو المویهب گفت: به خدا سوگند هم او را مى‏خواستم، گفتند: به خدا سوگند در میان قریش گمنام‏تر از او نیست او را یتیم قریش مى‏نامند و او اجیر زنى از ما به نام خدیجه است، به او چه نیازى دارى؟

ابو المویهب سرش را تكان داد و گفت: هم اوست هم اوست و به آنها گفت: مرا به نزد او برید. گفتند: او را در بازار بصرى گذاشته‏ایم و در این میان كه آنها مشغول گفتگو بودند، ناگهان طلعت رسول اكرم صلّى اللَّه علیه و آله نمایان شد و گفت: او همین است و ساعتى با او خلوت كرد و به گفتگو پرداخت، سپس میان دو چشمش را بوسید و چیزى‏ را از آستینش درآورد كه ما ندانستیم چه بود، امّا پیامبر اكرم صلّى اللَّه علیه و آله از پذیرفتن آن امتناع ورزید، چون پیامبر صلّى اللَّه علیه و آله از او جدا شد به ما گفت: از من بشنوید، به خدا سوگند او پیامبر آخر الزّمان است، به خدا سوگند كه او به زودى مبعوث مى‏شود و مردم را به شهادت «لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ‏» فرا مى‏خواند و چون آن را دیدید از او پیروى كنید.

سپس گفت: آیا فرزند عموى او ابو طالب كه به او علىّ گفته مى‏شود متولّد شده است؟ گفتیم: خیر، گفت: یا متولّد شده و یا در همین سال به دنیا خواهد آمد، او اوّلین كسى است كه بدو ایمان مى‏آورد، ما او را مى‏شناسیم و مى‏دانیم كه او وصىّ است همچنان كه مى‏دانیم محمّد نبىّ است…[7]

پی نوشت:

1. براساس روایت امام حسن عسكرى علیه السّلام ، منتهى الآمال، شیخ عباس قمى، ج‏1، ص 129

2. قطب راوندى، جلوه‏هاى اعجاز معصومین علیهم السلام، مترجم غلام حسن محرمى‏، ناشر: جامعه مدرسین‏،ص62 و63

3.همان، ص86 و87

4.جلوه‏هاى اعجاز معصومین علیهم السلام، ص97

5.همان ،ص98

7. شیخ صدوق،كمال الدین، مترجم منصور پهلوان، ناشر: دار الحدیث‏، ‏ ،ج‏1، ص367 و 369

منبع : تبیان

اینترنت بانک در ایران: سرعت کدام یک بیشتر است؟

شما از خدمات اینترنتی کدام بانک استفاده می کنید؟ کم کم خدمات اینترنت بانک نسبت به سرویس های حضوری اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که روز به روز سرویس های بیشتری از طریق اینترنت ارایه می شوند و دیگر کمتر دلیلی برای مراجعه حضوری به بانک پیدا می کنیم. بنابراین حالا رقابت بانک ها بر سر خدمات و سرویس بهتر در اینترنت است. امروز قصد نداریم خدمات اینترنت بانک ها را از نظر «تنوع و کیفیت سرویس ها» مورد بررسی قرار دهیم. بلکه سراغ «سرعت» رفته ایم و با انجام دو تست، سرویس اینترنتی ۱۰ بانک مشهور ایرانی را مورد بررسی قرار داده ایم.

در این بررسی ما «صفحه ورود» به اینترنت بانک را انتخاب کردیم، چرا که به طور معمول انتظار داریم با یک صفحه ساده و سبک مواجه شویم و این صفحه قرار است سریع ترین صفحه ای باشد که در سایت بانک بارگذاری می شود. چرا که «درب ورودی» مشتری ها به حساب می آید. با مراجعه به ادامه مطلب می توانید حاصل آزمایش را ببینید. نتایج این بررسی به شما کمک خواهد کرد تا بانک خودتان را بهتر انتخاب کنید.

همانطور که گفته شد ما صفحه ورودی اینترنت بانک ها را توسط ۲ تست بررسی کردیم: تست اول با کمک سایت GTmetrix انجام شد که توضیحات بیشتر آن در ادامه آمده و تست دوم حاصل بررسی سرعت باز شدن «صفحه ورود» با مرورگر بود که از داخل ایران انجام شده است.

توجه ۱: تست های مرورگر ما در ایران توسط یک خط اینترنت با سرعت ۱ مگابیت در ثانیه انجام شده که در زمان تست ها، سرعت دانلودی بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلوبایت در ثانیه داشته. (برای دانلود از سرورهای مختلف) هنگام باز کردن صفحات هم هیچ گونه ارسال و دریافت اطلاعاتی به جز باز کردن صفحات اینترنت بانک انجام نگرفته.

توجه ۲: نتایج تست های ما در این مطلب نشان دهنده یک تصویر کلی از سرعت این سرویس ها است. نتایج بسته به ساعات مختلف شبانه روز و تغییراتی که در این صفحات اعمال می شود، متفاوت خواهد بود.

توجه ۳: تست های مرورگر با فایرفاکس و افزونه Extended Statusbar صورت گرفته که Cache در آن غیر فعال شده بود تا سرعت لود صفحات بدون کش قبلی محاسبه شود. در صورتی که قبلا به صفحات اینترنت بانک مراجعه کرده باشید، ممکن است برای شما سریع تر باز شود.

سایت GTmetrix چه می کند؟

gtmetrix-logo.jpg

دو تست مهم توسط شرکت های گوگل و یاهو برای محاسبه معیارهای اندازه گیری سرعت باز شدن صفحات وب طی سال های گذشته به وجود آمده است. یکی از آنها Google Page Speed نام دارد و دیگری YSlow است که توسط یاهو پیاده سازی و اجرا شده. این دو تست سایت ها را از نظر معیارهای مختلفی بررسی کرده و در نهایت یک امتیاز به آنها اختصاص می دهند.

برای داشتن سرعت بالای باز شدن صفحات وب، باید به نکات و موارد ریز و درشت زیادی توجه کرد. این تست ها کمک می کند تا سریع تر مشکلات را شناسایی و برطرف کنیم.

سایت GTmetrix سرویس خوبی است که سایت شما را با یک کلیک از نظر هر دو تست بررسی و نتیجه را اعلام می کند. علاوه بر این شما می توانید اطلاعات مفید دیگری هم در آن پیدا کنید.

ما در تست صورت گرفته از این سایت استفاده کردیم. لازم به ذکر است که بسیاری از سایت های بانک ها از خارج از کشور بسیار کند تر از داخل کشور باز می شوند. اما معیارهای اندازه گیری شده توسط این دو تست، شامل موارد متعددی می شود که بسیاری از آنها ارتباط مستقیمی با سرعت شبکه ندارند و به بهینه سازی تصاویر، کدهای برنامه نویسی، سرور و… بر می گردند. بنابراین نتایج آن کاملا قابل اعتنا به حساب می آید.

بعد از این مقدمات سراغ تست مان می رویم:

بانک اقتصاد نوین

eqtesaad-novin-bank-nardebaan_ir_.jpg eqtesaad-novin-bank-nardebaan_ir_rank_.jpg

برای باز شدن صفحه ورود به این این بانک باید ۴۶ ثانیه صبر کنید. هرچند این نتیجه تست سایت GtMetrix است و تست ما با مرورگر داخل ایران نشان داد که سرعت از داخل ایران بسیار سریع تر است و این سایت در ۶ ثانیه باز می شود.

اما امتیاز ۸۰ و ۸۹ درصدی این سایت نشان می دهد که تیم آن به بهینه سازی اینترنت بانک شان توجه کرده اند.

بانک صادرات ایران

bank-saderaat-nardebaan_ir_.jpg

bank-saderaat-nardebaan_ir_rank_.jpg

برای باز شدن صفحه اینترنت بانک صادرات باید ۲۸ ثانیه صبر کنید. اما تست مرورگر به شما یادآوری می کند که عدد واقعی ۷ ثانیه است.

اما امتیاز F بسیار پایین در سیستم Page Speed حکایت از بی توجهی به بهینه سازی های مهم دارد.

بانک پاسارگارد

bank_pasargard_nardebaan_ir_.jpg

bank_pasargard_nardebaan_ir_rank_.jpg

در تست ما بانک پاسارگارد نسبت به بقیه بانک ها به طور محسوسی سریع تر باز می شد. نتیجه گزارش سایت GTmetrix معادل ۵ ثانیه است و این برای مشتری هایی که ممکن است خارج از کشور باشند خبر خوبی است. اما تست مرورگر ۱۶ ثانیه را نشان می داد که عدد کاملا کندی به حساب می آید.

بانک سامان

saman-bank-nardebaan_ir_.jpg

saman-bank-nardebaan_ir_rank_.jpg

آدرس اینترنت بانک سامان را بزنید و بروید برای خودتان یک چایی دم کنید و برگردید. یکی از مزایای مهم اینترنت بانک سامان این است که آنقدر کُند باز می شود که به شما اجازه می دهد به کارهای دیگرتان برسید! منتظر نتیجه تست سایت Gtmetrix نباشید چون این سایت پیام خطا داد که اینترنت بانک سامان آنقدر کند لود می شود که مورد بررسی قرار نمی گیرد. تست مرورگر ما هم نشان داد که برای باز شدن این صفحه باید ۱۰۲ ثانیه صبر کرد.

توجه: در تست لازم است که شرایط مشابهی برای تمام سایت ها در نظر گرفته شود. همانطور که گفتیم تست های ما دو بار و در دو بازه زمانی مختلف تکرار شده است. ممکن است سایت بانک سامان در روزهای بعدی با سرعت بهتری در دسترس قرار داشته باشد. اما در زمان تست های ما با سرعت اعلام شده باز شده است. در صورتی که ما برای این بانک استثنا قایل شویم و در روزی دیگر آن را مجددا تست کنیم ارزش کل تست ها را زیر سوال خواهد برد.

بانک ملت

bank_mellat_nardebaan_ir_.jpg

bank_mellat_nardebaan_ir_rank_.jpg

نتیجه تست بانک ملت ۵۴ ثانیه است. اما به نظر می رسد که این بانک از داخل کشور بسیار سریع تر باز می شود و نتیجه تست مرورگر ۲.۴ ثانیه بود که به عدد مطلوب نزدیک است. اما در عین حال امتیاز سرعت نشان می دهد که تیم این بانک، سراغ آچار کشی سایت و سرور برای بهینه سازی سرعت نرفته است.

بانک کشاورزی

bank-keshavarzi_.jpg

سایت GTmetrix برای سایت بانک کشاورزی نتیجه ای نداد و احتمالا سرور آن اجازه اتصال به این بانک را پیدا نکرده است. اما سرعت باز شدن صفحه ورود بانک در تست مرورگر ۷ ثانیه بود.

بانک پارسیان

bank-parsian-nardebaan-ir_.jpg

bank-parsian-nardebaan-ir_rank_.jpg

۸۴ ثانیه برای باز شدن یک صفحه ورود، مانند این است که تا ابد منتظر بمانیم. اما اینجا هم تفاوت محسوسی میان تست مرورگر از داخل کشور وجود دارد که عدد ۲.۷ ثانیه را نشان می دهد. به امتیاز E هم دقت کنید.

بانک سپه

bank_sepah_.jpg

سرعت باز شدن صفحه ورود این بانک، با مرورگر ۴.۷ ثانیه است. اما سایت GTmetrix قادر به تهیه گزارش از این سایت نبود. (به خاطر مشکل اعتبار SSL!)

بانک تجارت

bank-tejarat-nardebaan-ir_.jpg

bank-tejarat-nardebaan-ir-rank_.jpg

برای رسیدن به صفحه بانکداری الکترونیک این بانک لازم است ۳ بار کلیک کنید تا به مقصد برسید! اما حداقل در تست مرورگر طی ۱.۲ ثانیه باز می شود و جزو موارد قابل قبول به حساب می آید. اما زمان ۵۴ ثانیه GTmetrix و رتبه F و D نشان می دهد که تقریبا هیچ توجهی به بهینه سازی اینترنت بانک تجارت از نظر سرعت نشده است.

همه اینها را کنار حجم ۵۲۹ کیلوبایتی صفحه ورود قرار دهید! همان صفحه ای که قرار بود کوچک و سبک باشد.

بانک ملی

bank_melli_nardebaan_ir_.jpg

bank_melli_nardebaan_ir_rank_.jpg

سرعت باز شدن سیستم سبا بانک ملی ۲۶ ثانیه بود و تست مرورگر ما عدد ۳.۶ ثانیه را نشان می داد. امتیاز ۴۱ درصد هم نشان می داد که اینجا هم توجه زیادی به بهینه سازی صورت نگرفته است.

سرعت «مناسب» چقدر است؟

در حال حاضر سرعت متوسط دانلود صفحات وب روی مرورگر کاربران در کشور آمریکا ۳.۵ ثانیه است و سرعت متوسط جهانی نیز ۶ ثانیه اعلام شده. اما توجه کنید که این سرعت میانگین برای باز شدن کل صفحات وب است و نه صفحات ورود به یک حساب اینترنتی. همانطور که گفتیم این صفحات معمولا بسیار سبک و کوچک طراحی می شوند و باید بسیار سریع تر باشند.

شاید بتوان صفحات ورود به اینترنت بانک را با صفحه نتایج جستجوی گوگل مقایسه کرد که آنها هم سبک و سریع طراحی شده اند. اعداد به دست آمده در بررسی ما را کنار تحقیقات مهندسین گوگل در مورد سرعت باز شدن صفحات قرار دهید: آنها می گویند ۴۰۰ میلی ثانیه برای باز شدن صفحه نتایج جستجو، حداکثر زمانی است که کاربر را راضی نگه می دارد و تحقیقات آنها نشان داده که در صورتی که صفحات جستجوی آنها کندتر از این زمان باز شوند، کاربران کمتری از آنها استفاده می کنند. بنابراین اینجا در مورد باز شدن در کمتر از یک ثانیه صحبت شده و هدف کمتر از نیم ثانیه است.

پس اگر سایت شما نسبت به سایت رقیب تان ۲۵۰ میلی ثانیه کندتر باز شود، باید این موضوع را یک زنگ خطر تلقی کرده و روی سریع تر شدن آن کار کنید.

نتایج یک تحقیق نشان داده که کاربران «سرویس های مالی و فروشگاهی اینترنتی» تا ۲ ثانیه برای باز شدن صفحات وب انتظار می کشند و رسیدن به زمان های ۳ و ۴ ثانیه سبب افت قابل ملاحظه در میزان کاربران فعال خواهد شد. بنابراین زمان ۴ ثانیه معمولا حداکثر زمان برای جلب رضایت کاربران در نظر گرفته می شود. اما هدف اصلی رسیدن به زمانی کمتر از ۲ ثانیه است. ( نیویورک تایمز)

یک بررسی دیگر می گوید که در صورتی که بارگذاری صفحات شما بیشتر از ۱۰ ثانیه طول بکشد سبب تخریب وجهه کاری تان خواهد شد.

از بخش های آی تی یک بانک این انتظار وجود دارد که به خوبی به چنین نکاتی احاطه داشته باشد و روی بهبود آنها وقت بگذارد. اما به نظر می رسد که کمتر کسی در سرویس های اینترنت بانک، به این چیزها فکر می کند. اهمیت سرعت باز شدن سایت های بانک ها وقتی بیشتر می شود که متوجه شویم اکثر آنها جزو پر بیننده ترین سایت های فارسی زبان به حساب می آیند. به این معنی که روزانه صدها هزار مشتری بانک به سرویس های اینترنت بانک مراجعه می کنند. کافی است یک محاسبه سر انگشتی ساده انجام دهید که به ازای هر ثانیه سریع تر باز شدن این صفحات، چقدر در وقت مشتری ها صرفه جویی خواهد شد.

تمام اینها در حالی است که بهینه سازی این سرویس ها از نظر سرعت کار مشکل و پیچیده ای به حساب نمی آید و بانک ها می توانند با اعمال تغییرات، روی افزایش تعداد مشتریان و رضایتمندی آنها هم حساب باز کنند.

 به نقل از سايت نردبان

راستي اين هم نمره اي كه سايت ما از  سایت GTmetrix  گرفت!

آیا امروز شبکه اینترنت کار می کند؟

فقط يك لحظه خود را به جاي كساني قرار بدين كه با اينترنت اين روزها سر كار دارند …

اولين مسير امروزم چهارراه باغشمال است ميروم به شركت … يك برنامه اي داشتن كه با اينترنت ليست مشتريان و شرح خدماتشان را بين شعباتشان منتشر ميكرد و چند روز بود باهاش مشكل داشتن و قرار بود ما مشكل را حل كنيم كه يك ساعت نشستم و آخرش هم نتوانستم يك فايل 1 مگابايتي را دانلود كنم و گفتم باشد برميگردم …

دومين مسيرم  خيابان بهار هست و يك بنگاه معاملات ملكي … چند روزه كه هيچ معامله اي را نتوانسته توي سايت املاك ثبت كنه و هي موقع كار با سايت كامپيوترش هنگ ميكنه ( البته به نظر اون) كمي با مودم و نرم افزارهاش ور رفتم و متوجه شدم از كندي اينترنت خدمات دهنده اي دي اس ال شان كه بگذيم هي اينترنت قطع ميشه و باعث عدم ارسال و دريافت پاسخ ميشه و خلاصه نمي شه باهاش كاري كرد …

سومين مسيرم خيابان ارتش هست ميروم شركت … آقاي … پير مرد مسن و رئيس شركت چند سالي ميشود كه تنها پسرش را فرستاده خارج از كشور براي درس خواندن و تنها وسيله ارتباطيش همين اينترنت هست و باهاش هر از چند چتي ميكنه و از احولش با خبر ميشه … ميگه پس فردا قراره با پسرم ارتباط بگيرم و امروز هر چه با برنامه … ور ميروم نمي دانم چرا همش ديس كانكت ميشم و نگرانم كه فردا ساعتي كه با پسرم قرار دارم اينطور بشه و خلاصه من هم هر چه سعي كردم ديدم نمي شه و براي دلخوشي اون يك بار ديگر نرم افزارش را ريپر كردم و  گفتم فردا يك بار ديگه سعي كنه و اگر نشد اين هفته ار خير گفتگوي ويدئويي با پسرش بگذره و از امكان چت متني سايت ما استفاده كنه و شرمنده از بايت اينكه نتوانستم كاري براش انجام بدم آمدم بيرون ….

چهار مين مسير من امروز …

آقاي مسئول … اين روزها ديگر اينترنت وسيله اي براي تفريح و وقت گذراني نيست و هر كسي براي رفع گرافتاريش به نحوي از آن استفاده مي كند لطفاً كمي دقت فرمائيد …

رئیس جمهور در تبریز

آقاي احمدي نژاد به همراه هيئت دولت امروز مهمان شهرمان هستند… به گزارش خبرگزاري فارس در اين ضمينه توجه فرمائيد:

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/02/08/13920208000342_PhotoA.jpg

احمدی‌نژاد در جمع مردم تبریز:
دشمنان بدانند همکاری با ایران به نفع آنهاست/ تحریم نفت را به فرصتی برای تولید کالاهای گران‌تر تبدیل می‌کنیم
احمدی‌نژاد با بیان اینکه دشمنان بدانند همکاری با ملت ایران به نفع آنهاست، خطاب به آنان گفت: از مقابله با ملت ایران چیزی گیرتان نخواهد آمد.
خبرگزاری فارس: دشمنان بدانند همکاری با ایران به نفع آنهاست/ تحریم نفت را به فرصتی برای تولید کالاهای گران‌تر تبدیل می‌کنیم
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در جمع مردم شهر تبریز در ورزشگاه تختی این شهر و در چارچوب چهارمین دور از سفرهای استانی هیئت دولت با اشاره به اینکه آذربایجان از منابع و مؤلفه‌های اصلی اقتدار ملی ایران زمین است، گفت: مردمان آذربایجان مایه نشاط، امید و حرکت برای ملت ایران هستند، مردم این دیار با پشتکار و سختکوشی در طول تاریخ ده‌ها دانشمند، عالم، ادیب، هنرمند و مجاهد را تربیت و به ملت ایران تقدیم کرده‌اند، آذربایجان فخر ملت ایران است و ملت ایران به آذربایجان افتخار می‌کند.
وی افزود: عشق و علاقه مردم ایران نسبت به آذربایجان بیان نشدنی است و من در اینجا تنها بخش کوچکی از آن را بیان کردم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران هزاران سال به دنبال توحید، پاکی و عدالت بوده است،‌ادامه داد: ملت ایران از هر فرصت تاریخی برای رسیدن به اهداف الهی استفاده کرده‌ است. در دل و اندیشه ملت ایران یکتاپرستی، عدالت، محبت و کرامت انسانی جایگاه ارزشمندی داشته و انسانیت،‌تاریخ، عدالت، توحید و کرامت انسانی در ملت ایران موج می‌زند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ما همواره یک ملت فرهنگی بوده ایم که همواره نگاهی جهانی داشته و برای تعالی و کمال و پیشرفت جامعه بشری حرکت کردیم اظهار داشت: آنچه که موجب افتخار ایرانی‌ها است موجب افتخار تمام بشریت است، ملت ایران عاشق پیامبر و اهل بیت است و در هر کجا پیامبر عزیز و امیر‌المؤمنین و اهل بیت او به درستی معرفی شده‌اند تمام بشریت به آن افتخار کرده‌اند.
وی افزود: بالاترین قله حرکت ملت ایران انقلاب اسلامی است، انقلاب اسلامی حرکتی از عمق ملت ایران برای تغییر در ایران و جهان بوده است. انقلاب اسلامی به منظور همدل ساختن همه ملتها برای رسیدن به عدالت، دوستی و کمال انسان‌ها پدیدآمد و به فضل الهی در طول 34 سال گذشته ملت ایران همواره دستاوردهای فراوانی در عرصه علم، فناوری و آبادانی داشته است که افتخارآفرین بوده است.
وی افزود: ما به هر کجای دنیا که سفر می‌کنیم ملت‌ها به دستاوردهای ملت ایران و به عظمت ایران افتخار می‌کنند و آشکارا در اجتماعات بزرگ فریاد «زنده باد ملت ایران» را سر می‌دهند.
رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه ایستادگی و پایداری در مسیر انقلاب به اندازه انقلاب و مهمتر از آن جایگاه دارد، گفت: استقرار عدالت، رساندن حق مردم به خودشان، جلوگیری از اجحاف، آباد کردن کل کشور، برچیدن فقر و فاصله طبقاتی نیازمند پیگیری، تلاش، نظارت و تحمل فشارهای داخلی و خارجی است.
احمدی‌نژاد گفت:‌ زمانی که ملت ایران و جمهوری اسلامی عدالت را پیاده کنند، ستمگران و استکبارگران نمی‌توانند آن را تحمل کنند. امروز گسترده‌ترین فشارها علیه ملت ایران صورت می‌گیرد چرا که مردم تصمیم گرفته اند بر پایه عدالت کشور را بسازد و مناسبات جهانی را بر پایه عدالت برپا کنند.
وی افزود: هر روز بهانه‌ای می‌آورند، امروز بهانه هسته‌ای و فردا بهانه‌ای دیگر، چرا که با عدالت و پیشرفت مخالفند. تمام سنگ‌ اندازی‌ها برای جلوگیری از پیشرفت ملت ایران است چرا که ملت ایران خود را پیدا کرده‌است.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه شما با مقابله با ملت ایران چیزی گیرتان نخواهد آمد، گفت: همکاری با ملت ایران به نفع شماست، حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسید، ملت ایران همواره اهل منطق و گفت‌وگو بوده است و هیچگاه به دنبال تجاوز نسبت به کشورهای دیگر نبوده است. به خدا ملت ایران با یکی دو گام دیگر طراحی‌ها و فشارهای اقتصادی شما را در هم خواهد شکست و به قله‌ها خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی گفت: حماسه زمانی به کار می‌آید که شیطان به دنبال ایجاد گره در کار یک ملت است و به دنبال سنگ‌اندازی در مسیر پیشرفت ملت ایران است و ملت می‌خواهد با یک حرکت انقلابی و هوشمندانه تمام موانع را در هم بشکند و شرایط را به نفع خود تغییر دهد، هم شرایط اقتصادی و هم شرایط سیاسی چرا که حماسه اقتصادی تابع حماسه سیاسی است.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ما در شرایط کنونی نیازمند حماسه‌ایم گفت:‌ملت ایران ملت حماسه است، ما نیازمند حماسه‌ایم تا تمام طراحی‌های دشمن را در هم بشکنیم. ما نیازمند یک حرکت انفجاری و انقلابی هستیم تا تمام امیدها و آرزوهای دشمن را با خود دشمن در تاریخ دفن کنیم و این شدنی است.
احمدی‌نژاد گفت: انشاالله به فضل الهی ما در سال جاری یک انتخابات پرشکوه خواهیم داشت. انتخاباتی که تمام واجدان شرایط در آن شرکت کنند و یک رئیس‌جمهور با رأی بالا و مقتدر انتخاب شده و تمام امیدهای دشمن به یأس تبدیل شود و این مقدمه حماسه اقتصادی است.
وی افزود: در حماسه اقتصادی ما می‌توانیم با چند حرکت تمام شرایط اقتصادی را به نفع ملت ایران تغییر دهیم و این مشکلات تحمیلی را برطرف کنیم. امروز ما باید ایران را بسازیم و همه دلها و دست‌ها را برای تحقق این آرزوی تاریخی شهدا و امام راحل عملی کنیم.
رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه دشمن که در عرصه‌های گوناگون شکست خوردن به دنبال به جان هم انداختن ملت‌ها هستند، گفت: امروز شیاطین می‌خواهند ملت‌ها را درگیر جنگ‌های مصنوعی کنند، کینه‌ها را شعله‌ور کنند و برای خود فرصت‌های تازه‌ای خلق کنند.
وی با اشاره به اینکه شیطان همواره به دنبال مرزبندی و ایجاد اختلاف است، گفت: شیاطین به دنبال درگیر کردن ملت‌ها برای تکمیل سلطه خود بر دنیا هستند. امروز می‌خواهند تمام ادیان را به جان هم بیاندازند. در عراق چه خبر است؟ در پاکستان چه خبر است؟ چگونه ملتی که هزاران سال با یکدیگر زندگی می‌کردند امروز بمب می‌گذارند و متأسفانه این کار را به نام اسلام انجام می‌دهند آیا این غیر از توطئه مستکبرین است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز در عراق ، سوریه و در سایر کشورها به دنبال تکه تکه کردن ملت‌ها هستند، با پول ملت‌های مظلوم علیه آنها توطئه می‌کنند و فرق و ادیان گوناگون را به جان هم می‌اندازند، همه باید هوشیار باشند. امروز مستکبرین به بن‌بست رسیده‌اند و با ایجاد درگیری به دنبال چپاول ملت‌ها هستند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز ملت ایران متحد ایستاده است و از حقوقش دفاع می‌کند گفت: من به همه ملت‌ها می‌گویم که اگر یک نفر به خاک و خون کشیده شود کینه‌ای می‌آورد که به سادگی قابل رفع کردن نیست. همه باید هوشیار باشند،‌علما هوشیار باشند، اجازه ندهند که کینه‌ها پایدار نهادینه شود.
وی افزود:‌ اگر آتشی که امروز در منطقه ایجاد شده است گسترش پیدا کند آتش‌بیاران معرکه نیز در امان نخواهند بود. اعتماد و تکیه به شیطان اشتباه است. مستکبران دوستان خوب و وفاداری نیستند البته دوران آنها به پایان رسیده‌ است و با این طراحی‌ها نجات پیدا نخواهند نکرد و باید بدانند با این اقدامات تنها پرونده خود را سنگین‌تر خواهند کرد.
رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت سازندگی هرچه بیشتر آذربایجان و ایران گفت: امروز بالاخره عده‌ای در داخل و بیرون به دنبال این هستند که بازار و آرامش آن را برهم بزنند و به هر بهانه‌ای بهای کالاها را بالا می‌برند. امروز ما درگیر یک جنگ اقتصادی سنگین هستیم اما یقین بدانید که به لطف خدا ظرف سه تا چهار ماه مردم به تمام این مشکلات غلبه کرده و تمام سوءاستفاده‌ها را از حلقوم سوءاستفاده‌چی‌ها بیرون خواهند کشید.
وی با بیان اینکه امیدوارم قبل از پایان دوران ریاست‌جمهوری بتوانم به مردم بگویم که چه گذشته است افزود:‌ما باید بایستیم و به لطف الهی دشمنان از سوءاستفاده‌های خود هیچ بهره‌ای نخواهند برد.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دشمن برای فروش نفت کشور محدودیت ایجاد کرده است، گفت: امروز نفت را کمتر می‌خرند و پول آن را سخت می‌دهند و جابه جا کردن پول نیز سخت شده است البته راه بر ملت ایران بسته نشده است و ما به هر شکل ممکن برای رفع نیازهای پایه کشور نفت را می‌فروشیم و با پول آن کالا نیز خواهد آمد.
وی با اشاره به اینکه روند ساختن کشور محدود به فروش نفت نیست، گفت:‌ما از سال گذشته ستاد معادن را فعال کرده‌ایم و به لطف خداوند کشور ما از غنی‌ترین مناطق جهان از نظر ذخایر معدنی است. ما از سال گذشته معادن را در استان‌های مختلف شناسایی کرده‌ایم و ستاد معادن و ساختار آنها نیز در فرمانداری‌ها ایجاد شده است و برای دادن وام نیز از صندوق توسعه ملی به آن پولی را اختصاص داده‌ایم.
رئیس‌جمهور با اشاره به فعال شدن ستادهای معادن و جایگزین کردن استخراج آن به جای نفت، گفت: انشاالله ما تحریم نفت را به یک فرصت تبدیل کرده و آن را در داخل کشور فعال می‌کنیم و کالاهای ساخته شده را گرانتر به خود شما خواهیم فروخت.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ما باید معادن را به سرعت فعال کنیم، گفت:‌ من یقین دارم ما ظرف 5 تا 6 ماه می‌توانیم ظرفیت‌های مختلف عرصه معدن را فعال کرده و آن را جایگزین نفت کنیم و تمام طراحی‌ها و فشارهای دشمن را با شکست مواجه کنیم.
وی همچنین با اشاره به فعال شدن ستادهای معادن در داخل کشور، از سال 90 افزود: این ستاد نیز برای توسعه کشاورزی و دامداری در کشور فعال شده است و امسال انشاالله 25 درصد از ظرفیت صندوق ذخیره توسعه کشور به اعتبارات این ستاد اختصاص یافته است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت تمام اختیارات را به استاندار برای اعطای اعتبارات تفویض کرده است تا تسهیلات لازم، زمین و آب در اختیار جوانان استان برای توسعه کشور قرار بگیرد.
همچنین رئیس‌جمهور از تلاش دولت برای حل مشکل سپرده‌گذاران صندوق نصر در استان خبر داد.

افتتاح دوباره انجمن سایت

پارسال به علت بروز پاره اي مشكلات عملاً انجمن سايت از كار افتاد و بعلت مشگله كاري فرصت رفع آن را نداشتيم! تعطيلات نوروزي امسال فرصت خوبي بود كه دوباره با تلاش دوستان بتوانيم اين امكان را دوباره ايجاد كنيم و خوشحاليم به اطلاع برسانيم كه انجمن سايت دوباره افتتاح شد و شما مي توانيد از امروز با مراجعه به آن در بحث ها شركت كرده موجب رونق آن گرديد …

http://www.netsit.ir/forum/adm/images/phpbb_logo.png

نصب ویندوز در محل کار و یا منزل شما، با کمترین هزینه در محدوده شهر تبریز

http://netsit.ir/wp-content/uploads/2013/04/Arm.gif

 

نصب ویندوز در محل کار و یا منزل شما، با کمترین هزینه در محدوده شهر تبریز

 

نکته!

 

آیا در نصب ویندوز مهارت کافی ندارید؟
آیا در مورد اطلاعات شخصی خود نگران هستید؟
آیا نگران آسیب رسیدن به فایل های با ارزشتان هستید؟
آیا حمل و نقل کامپیوترتان به مراکز تعمیر برای شما مشکل است ؟
آیا مدت زمان تحویل کامپیوتر برای شما مهم است ؟

 

ما معجزه نمی کنیم! فقط می کوشیم کار شما را به نحوه مطلوب راه بیاندازیم!!!

 

لطفاً شماره تلفن های زیر را به خاطر بسپارید! نگران نباشید هزینه اضافی متحمل نخواهید شد!

 

۰۴۱۱۶۵۵۰۳۵۰-۰۹۱۴۸۴۵۷۸۸۹

 

 

http://netsit.ir//Images/Gif-0009.gif

ليست خدمات و نرم افزارها

نصب انواع ویندوز ۳٫۱ – ۹۵ – ۹۸ – ME – XP – Seven …
نصب کلیه سخت افزارهای موجود بر روی سیستم
همچنین …
ویروس کشی، پاکسازی کامل ویندوز قبلی و پارتیشن بندی مجدد در صورت لزوم
و …
نصب بهترین و  کاربردی ترین نرم افزارها شامل:

 

۱- مجموعه نرم افزاهای ماکروسافت آفیس شامل: مجموعه نرم افزارهای Word، Excell، Access و Power Point

 

2- مجموعه نرم افزارهای کاوشگر اینترنت شامل: OPERA – Google Chrome – Mozilla Firefox
3- نصب کارآمدترین آنتی ویروس ESET Smart Security
4- بهترین نرم افزار برای کپی و رایت و Image گیری از CD و ساخت درایو مجازی … کلون سی دی و Nero

 

http://netsit.ir/wp-content/uploads/2012/12/003c4.gif
5- نرم افزارهای قوی و کارآمد پخش صوت و تصویر VLC media player و The KMPlayer
6- نرم افزار Acrobat Reader 10.0 برای خواندن فایل های پی دی اف
۷- قوی‌ترین برنامه افزایش سرعت و مدیریت دانلود فایل از اینترنت: Internet Download Manager
8- بهترین برنامه مدیریت تصاویر با امکانات منحصر به فرد: ACDSee Pro
9- نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی از محبوبترین نرم افزار فشرده سازی : WinRAR
10- و بهترین و کار آمدترین نرم افزارهای موجود در بازار طبق نظر شما … به همراه آموزش اجمالی استفاده از برنامه های نصب شده

نت سایت www.netsit.ir


http://netsit.ir/pic/ariantadvin1.gif – netsit – netsit.ir – نت سایت – نت سایت. آر آی- نت سایت ایران – نت سایت تبریز – نت سایت  –  سایت تخصصی کامپیوتر  – www.netsit.ir    – WWW.NETSIT.IR  –  ARIANTADVIN.IR   –   netsit.ir    –  آرین تدوین  – آرین تدوین تبریز   – حسابداری