دنياي كامپيوتر » دنياي كامپيوتر http://computer.netsit.ir دنياي بي انتهاي آي تي Mon, 13 Jun 2016 20:20:02 +0000 fa-IR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.1 شروع دوباره اگر خدا بخواد! http://computer.netsit.ir/?p=1211 http://computer.netsit.ir/?p=1211#comments Mon, 13 Jun 2016 20:20:02 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1211     اگر خدا بخواد و فرصت کنم دلم می خواد به انتشار مطالب جدبد در این وبلاگ ادامه بدم و برای همین امیدوارم دوستان بهم سر بزنند!

فعلا فقط همین

laptop-drive-problems-300x199[1]

راستی دیروز یکی از دوستان تازه کار که کار نصب قالب سایت وردپرسیش را به یکی سپرده بود ازم سوال کرد که آیا برای نصب قالب جدید نیازه وارد سی پنل سایت بشیم یا فقط دانشتن یوزر و پسورد وردپرس کفایت می کنه؟

در پاسخ این دوستم باید بگم که اکثر قالب های وردپرس توسط نصب اتوماتیکی که در خود وردپرس می باشد قابل نصب می باشند و خیلی از قالب ها اگر به این طریق نصب نشوند درست کار نمی کنند! اما قابل هایی هم هستند که برای نصب باید از سی پنل استفاده کنیم و اکثر این قالب ها قابل های دستکاری شده هستند.

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1211 0
اگر آب بر روی لپ تاپ ریخت چه کنیم ؟ http://computer.netsit.ir/?p=1192 http://computer.netsit.ir/?p=1192#comments Wed, 05 Mar 2014 21:15:53 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1192
اگر بر حسب اتفاق یک فنجان چای یا لیوانی نوشیدنی روی لپ تاپ شما ریخت به نکات زیر توجه کنید.
بدترین فاجعه، برای کسانی که از ابزارهای الکترونیکی استفاده می کنند اتفاق می افتد، ریختن آب یا چای یا هر نوع مایعی روی لپ تاپ یا تبلت آنهاست. این اتفاق که بخصوص برای لپ تاپ ها به وفور روی می دهد، معمولا به سوختن مدارهای الکترونیکی و از دست رفتن ابزارهای گران قیمت و باارزش منجر می شود.
۱٫نشینید تماشا کنید و افسوس بخورید
درسته که کار اشتباهی کردید و به طور غیرعمد اب بر روی لپ تاپتان ریخته شده اما الان زمان نشستن و افسوس خوردن نیست. هر ثانیه ای که از دست بدهید، رطوبت به داخل تجهیزات لپ تاپ نفوذ می کند و ممکن است باعث ایجاد اتصالات کوتاه و تباهی قطعات الکتریکی شود. پس سریع باشید.
اول از همه با کشیدن سیم برق وسیله الکترونیکی خود شروع کنید. اگر این وسیله یک لپ تاپ است، باطری آن را نیز هر چه سریع تر جدا کنید. اگر صفحه کلید (کی بورد) کامپیوترتان است، آن را از کامپیوتر جدا کنید.
مایعات باعث ایجاد اتصالات کوتاه در تجهیزات الکترونیکی شما می شوند و به همین دلیل جدا کردن آن ها از جریان برق می تواند شانس نجات یافتن دستگاه شما را افزایش دهد
۲٫ خسارت را ارزیابی کنید
حال که دستگاه را از جریان برق جدا کرده اید، چند ثانیه ای را صرف بررسی محل و کمیت ریزش مایع کنید.
اگر این حادثه فقط در اندازه ریختن چند مایع روی کی بوردتان بوده، شاید جدا کردن چند کلید اطراف محل آب ریختگی بتواند مشکل شما را حل کند.
در این مواقع ما استفاده از دستمال الکلی را توصیه می کنیم که لکه ها و آلودگی ها را در خود حل کرده و خیلی سریع خشک می شود. شما می توانید با هزینه بسیار پایینی این دستمال الکلی را از داروخانه تهیه کنید و برای مواقع اضطراری در دسترس نگاه دارید.
در بسیاری از موارد، پاک کردن کی بورد و کلیدها مشکل را حل می کند. البته شاید در اثر ریختن آب یا چای روی کی بورد هیچ مشکلی برای آن پیش نیاید، اما به یاد داشته باشد که اگر شما تمام قسمت ها را به خوبی پاک نکنید، بعد از خشک شدن رطوبت کلید ها شما مانند گذشته کار نمی کند و ممکن است حالت چسبنده پیدا کند. اما اگر رطوبت محدود به سطح وسیله الکترونیکی نیست و به درون آن نفوذ کرده است، برای عمل جراحی آماده شوید!
۳٫ قطعات را از هم جدا کنید
شما نمی توانید بدون باز کردن یک وسیله الکترونیکی آن را به خوبی تمیز کنید. اگر فکر باز کردن این وسایل شما را به وحشت می اندازد، قابل درک است. اما به یاد داشته باشید کوچک ترین شانس برای درست کردن وسایل گران قیمت شما بهتر از هیچ شانسی است.
البته اگر شما نمی دانید که کدام سمت پیچ گوشتی را باید برای باز کردن پیچ ها استفاده کنید، شاید تماس گرفتن با یکی از دوستان باتجربه ارزشش را داشته باشد.
با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک، وسیله الکتریکی خود را باز کنید البته مشخص است که دستورالعمل واحدی برای باز کردن همه دستگاه های الکتریکی وجود ندارد، اما ما در این جا چند نکته می گوییم که شاید به دردتان بخورد. شاید شما برای باز کردن وسیله الکتریکی تان نیاز به کمی نیروی بیش تر داشته باشید. اما در مورد مدارهای الکتریکی دقت زیادی داشته باشید.
اگر باز کردن یک وسیله نیاز به نیروی بیش تر از حد معمول نیاز دارد، احتمال وجود پیچ های مخفی را فراموش نکنید. در نگهداری از پیچ های خود دقت کنید. حتی آن ها را در یک فنجان قهوه هم نگذارید، چرا که بسیاری از وسایل دارای پیچ های با اندازه های متفاوت هستند و به همین دلیل شما در هنگام بستن وسیله خود باید به یاد بیاورید که هر پیچ برای چه جایی است.
اگر یک وسیله الکتریکی خیلی پیچیده به نظر می رسد و شما نگران هستید که نتوانید آن را دوباره به حالت اول برگردانید، نگران نباشید. یک دوربین دیجیتال بردارید و قبل از جدا کردن قطعات از وسیله خود چند عکس بگیرید.
هدف اصلی شما رسیدن به هر بورد الکتریکی یا قطعاتی است که ممکن است در اثر ریختن آب مرطوب شده باشند. اگر شما در حال جدا کردن قطعات لپ تاپ هستید، باید بورد اصلی و تمام بوردهای کوچک متصل به آن را جدا کنید.
۴٫تمیز کنید
زمانی که شما قطعات لپ تاپ خود را جدا کردید، نوبت پاک کردن لکه ها و رطوبت است. اگر شما روی قسمتی از بورد خود لکه می بینید، می توانید با دستمال الکلی آن را پاک کنید.
اما اگر تمام بورد شما آلوده شده است، باید دست به کار بزرگ تری بزنید. به طور کامل بورد خود را از دستگاه جدا کرده و آن را زیرآب و صابون بگیرید. بله درست شنیدید.
آن را زیر آب بگیرید. ما همیشه باید تجهیزات الکتریکی را از رطوبت دور نگاه داریم، اما گاهی زمانی می رسد که شما مجبورید با آتش به جنگ آتش بروید. به آرامی دست خود را روی آن بکشید و اجازه بدهید که آب و صابون کار خود را انجام دهد.
برای آن که بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است از آب مقطر یا آب دیونیزه استفاده کنید که می توانید از بسیاری از سوپرمارکت ها آن را خریداری کنید.
آب شیر ممکن است بعد از خشک شدن روی بورد شما رسوب کند. البته واضح است که می خواهید خیلی سریع متوجه شوید آیا دستگاه شما به درستی کار می کند یا خیر، اما شما باید اندکی صبر کنید. قدم بعدی این است که اطمینان حاصل کنید همه تجهیزاتی که شسته اید به طور کامل خشک شده اند.
بهترین راه خشک کردن این تجهیزات با هواست، چرا که دستمال کاغذی یا دستمال ممکن است پرز یا تکه های بسیار ریزی در بین قطعات به جا بگذارند.
برای آن که به روند خشک شدن سرعت ببخشید می توانید از ژل سیلیکا یا برنج سفید استفاده کنید و قطعات را در بین آن قرار دهید. شما حتی می توانید برای خشک کردن سریع تر از پنکه یا سشوآر استفاده کنید. اما سعی کنید از فاصله دور و با حرارت کم استفاده کنید. حرارت بالای سشوار میتواند مدار شما را ذوب کند!
زمانی که همه قطعات کاملا پاکیزه و خشک شدند، زمان بستن همه قطعات در سر جای خودشان است. در این مرحله می توانید از عکس هایی که گرفته اید، کمک بگیرید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی در جای خود قرار گرفته است. ما ضمانت نمی کنیم که بعد از انجام این مراحل وسیله برقی شما به حالت اول برگردد، اما حداقل شما می دانید که همه تلاش خود را کرده اید.
]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1192 0
روش قطع پیامک‌ تبلیغاتی همراه‌اول و ایرانسل http://computer.netsit.ir/?p=1169 http://computer.netsit.ir/?p=1169#comments Wed, 18 Dec 2013 22:26:32 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1169 روش قطع پیامک‌ تبلیغاتی همراه‌اول و ایرانسل
         شاید شما هم یکی از آن دسته مشترکین تلفن همراه باشید که از دست پیامک های تبلیغاتی اپراتورها به ستوه آمده باشید! پس با این حساب این خبر می تواند مناسب شما باشد!
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد مشترکان تلفن‌ همراه درصورت عدم ‌تمایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانند لغو ارسال آن را تقاضا کنند…

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد مشترکان تلفن‌ همراه درصورت عدم ‌تمایل به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانند لغو ارسال آن را تقاضا کنند.
حسن رضوانی افزود: با پیگیری رگولاتوری و به منظور پایه‌ریزی ساز و کار دائمی در زمینه ارسال پیامک تبلیغاتی با رضایت مشتری، سامانه‌ای در اپراتورها طراحی شده است که براساس آن مشترکان همراه‌اول درصورت عدم‌تمایل به دریافت پیامک تبلیغاتی عدد «۱» را به شماره ۸۹۹۹ ارسال کنند.

وی گفت: اگر مشترکی تمایل داشت مجدداً پیامک تبلیغاتی دریافت کند می‌تواند با ارسال عدد «۲» به شماره ۸۹۹۹ نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره مشترکان اپراتور دوم تلفن‌همراه (ایرانسل) اظهار کرد: در حال حاضر مشترکان ایرانسل صرفاً پیام‌های اطلاع‌رسانی خدمات و سرویس‌های این اپراتور را دریافت می‌کنند که درصورت عدم‌تمایل به دریافت آن نیز می‌توانند عدد «۲» را به شماره ۵۰۰۵ ارسال کنند تا این سرویس برای آن‌ها لغو شود.

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1169 0
شبکه اجتماعی های مختلف و آمار بازدید جالب آنها!! http://computer.netsit.ir/?p=1155 http://computer.netsit.ir/?p=1155#comments Fri, 06 Dec 2013 18:53:44 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1155
هر شبکه اجتماعی با توجه به گروه افرادی که در آن مشارکت دارند، از هویت ویژه ای برخوردار می شود. برخی از این پلتفرم ها گروه سنی نوجوانان را به خود جلب می کنند، این گروه عموما عصرها در این شبکه ها مشغول می شوند.
ThumbHandler.ashx
هر شبکه اجتماعی با توجه به گروه افرادی که در آن مشارکت دارند، از هویت ویژه ای برخوردار می شود. برخی از این پلتفرم ها گروه سنی نوجوانان را به خود جلب می کنند، این گروه عموما عصرها در این شبکه ها مشغول می شوند. برخی دیگر از پلتفرم ها جاذبه بیشتری برای شاغلین داشته و در طول ساعات کاری توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیرند. اطلاعات مربوط به هر یک از این شبکه های اجتماعی، با توجه به مخاطبین آنها، می تواند برای کسب و کارها، و افراد مختلف بسیار راهگشا باشد. در اینجا، به مرور یک سری یافته های جالب در مورد هر یک از شبکه های اجتماعی عمده، خواهیم پرداخت.

فیسبوک

admin_1392-7-29-12-42-41-gespeed.ic.s9XWTp-J22

در حال حاضر عمده کاربران این شبکه اجتماعی را جوانان تشکیل می دهند. با این وجود، از اواخر سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران ۴۵ تا ۵۴ ساله این شبکه اجتماعی، رشد ۴۵ درصدی را نشان می دهد. در جامعه آماری ایالات متحده آمریکا، ۷۳ درصد از کاربران اینترنت که بیش از ۷۵هزار دلار در سال درآمد دارند، در فیسبوک عضو هستند (جالب اینجا است که این آمار برای توییتر ۱۷ درصد است). ۸۶ درصد کاربران فیسبوک خارج از ایالات متحده هستند.

اینستاگرام

admin_1392-7-29-12-43-24-gespeed.ic.ijsx8wxLLS

۶۸ درصد کاربران اینستاگرام، خانم ها هستند.

توییتر

admin_1392-7-29-12-43-57-gespeed.ic.by6lug6sEP

 

این شبکه اجتماعی به طرز شگفت آوری، نسبت به سایر گروه های سنی، در میان جوانان طرفدار دارد. حدود ۲۷ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله در ایالات متحده آمریکا، از توییتر استفاده می کنند. تنها ۱۶ درصد افراد ۳۰ تا ۵۰ سال در این کشور کاربر توییتر هستند.

لینکد-این

admin_1392-7-29-12-44-29-gespeed.ic.wyqhTJoJ9d

 

این شبکه اجتماعی، بیش از سایر رقبا، کاربران بین المللی دارد. در ضمن مردان علاقه بیشتری به این پلتفرم دارند

 

گوگل پلاس

admin_1392-7-29-12-45-17-gespeed.ic.5THfagQT5F

بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری، کاربر مرد دارد. حدود ۷۰ درصد کاربران این شبکه را مردان تشکیل می دهند.

پینترست

admin_1392-7-29-12-45-50-gespeed.ic.dNswP6AUnp

 

اغلب کاربران پینترست از تبلت استفاده می کنند. نکته جالب دیگر اینکه ۸۴ درصد کاربران این شبکه خانم ها هستند.

تامبلر

admin_1392-7-29-12-46-23-gespeed.ic.jTotfrMf7i

در میان نوجوانان بیشترین طرفدار را دارد و در جامعه آماری ایالات متحده آمریکا، تنها ۸ درصد از کاربران اینترنت که بیش از ۷۵ هزار دلار در سال درآمد دارند، از این شبکه استفاده می کنند.

هر پدیده ای در دنیای دیجیتال مخاطبان خاص خود را دارد.
]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1155 0
با تراشه جدید سامسونگ http://computer.netsit.ir/?p=1138 http://computer.netsit.ir/?p=1138#comments Mon, 11 Nov 2013 14:01:12 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1138 با تراشه جدید سامسونگ گوشی های هوشنمد حافظه ذخیره سازی ۳۴۸ گیگابایتی خواهند داشت

تراشه جدید سامسونگ

به لطف تلاش سامسونگ، تلفن‌های آینده فضای ذخیره سازی به مراتب بالاتری را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

سامسونگ رسما اعلام نموده که تولید انبوه حافظه‌های ۳D V-NAND را آغاز کرده که در آن محدودیت‌های حافظه‌های NAND برطرف شده و امکان افزایش چشم گیر حجم حافظه میسر شده است.

این تراشه جدید سامسونگ قادر هستش تا ظرفیت ۳۸۴ گیگابایت افزایش پیدا کنه.

سامسونگ برای رسیدن به این حجم از حافظه ذخیره سازی، ۲۴ لایه از حافظه ۱۶ گیگابایتی رو برروی یکدیگه قرار داده ، با این حال ضخامت حافظه ۳D NAND نسبت به حافظه‌های معمولی NAND خیلی بیشتر نشده .

سامسونگ همواره در زمینه تولید تراشه‌های حافظه جزو کمپانی‌های پیشرو بوده و با اقدام اخیرش جایگاه خود را بیش از پیش تثبیت نموده.

آغاز تولید انبوه‌ تراشه‌های ۳D V-NAND باعث خواهد شد تا مشکل کمبود حافظه ذخیره سازی در تلفن‌ها حل شود و امکان ذخیره فایل‌های حجیم مثل فرمت‌های ویدیویی ۴K میسر گردد.

احتمالا بعد از عرضه تلفن‌های هوشمند با با این تراشه حافظه ۳۸۴ گیگابایتی دیگه کسی به سراغ درگاه میکرو SD برای افزایش حافظه گوشی خود نخواهد بود .

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1138 0
کلید های میانبر کیبرد http://computer.netsit.ir/?p=1131 http://computer.netsit.ir/?p=1131#comments Sat, 09 Nov 2013 13:57:49 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1131 کلید های میانبر
استفاده از کلیدهای میانبر مکمل استفاده از موس در کار کردن با ویندوز میباشداز این کلیدها میتوانیم در میز کار استارت منو جعبه های گفتگو و صفحه های وب استفاده کنیم .لازم بذکر است که ممکن است که کلیدهای میانبر در صفحات مختلف رفتار متفاوت داشته باشند .

keyboard_hand
۱- کلیدهای میانبر عمومی :
Ctrl + c: ——–کپی
Ctrl + x:——-بریدن
Ctrl + v:———برگرداندن از حافظه
Ctrl + z:————–برگشت به حالت قبل
Dele:————–پاک کردن
Shift + delete:——پاک کردن بدون قرار گرفتن در سطل آشغال
کشیدن یک ایتم +ctrl——-کپی ایتم انتخاب شده
کشیدن یک ایتم + ctrl + shift——ایجاد میانبر برای ایتم انتخاب شده
F2——تغییر نام
Ctrl + right arrow—– برگشت به ابتدای کلمه
Ctr + left arrow——رفتن به ابتدای کلمه بعدی
Ctrl + down arrow—–رفتن به ابتدای خط بعدی
Ctrl + up ——-رفتن به ابتدای خط حاضر
Ctrl + shift +arrow——-روشن کردن یک بلوک از متن
Shift + arrow—–انتخاب بیش از یک ایتم
Ctrl + A——- انتخاب همه موارد
F3—–جستجو
Alt + enter——-نمایش مشخصات برای ایتم
Alt + f4——-بستن یک ایتم یا خارج شدن از آن
Alt + spacebar——باز کردن میانبر برای پنجره فعال
Ctrl + f4—بستن پرونده فعال هنگامی که چند پرونده فعال وجود دارد
Alt + tab——حرکت بین پنجره های باز
Alt + esc——-گردش بین ایتم ها در پنجره های باز
F4—نمایش منوی آدرس بار در my computer و windows explorer
Shift + f10 ——نمایش میانبر برای ایتم انتخاب شده
Alt + spacebar——نمایش منوی سیستم برای پنجره انتخاب شده
Ctrl + esc ——-نمایش استارت منو
F5——بازیابی دوباره منو باز شده

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1131 0
۱۰ ترفند جی‌میل برای حرفه‌ای شدن http://computer.netsit.ir/?p=1133 http://computer.netsit.ir/?p=1133#comments Fri, 08 Nov 2013 13:59:25 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1133 در سال ۲۰۰۴ میلادی، جیمیل تعریف تازه ای از سرویس ایمیل تحت وب را مطرح کرد، سرویس پست الکترونیکی مبتنی بر وبی که ظاهری ساده، سبک و دوست داشتنی داشت و با آن یک گیگا بایت فضای مجانی، جواب دندان شکنی به تمامی رقبا داده بود.

gmail

حال، فضای این سرویس ایمیل، ده برابر شده و توانسته میلیون ها نفر از سراسر جهان را به سمت خود جلب نماید. حتی اگر هر روز هم از جیمیل استفاده می کنید، هنوز برخی از جوانب امر بر شما پوشیده است و بسیاری به ترفندهای استفاده از این سرویس پستی آشنایی کافی ندارند. به کمک این ده ترفند قادر خواهید بود تا به یک کاربر حرفه ای جیمیل بدل شوید.

ترفندهای جیمیل مخصوص حرفه ای ها

مدیریت صندوق پست الکترونیکی کار ساده ای نیست، اما جیمیل ابزارهایی در اختیارمان قرارداده تا این کار را با سهولت بیشتری انجام دهیم. می توانید هر یک از مواردی که جستجو می نمایید را به یک فیلتر دستورپذیر بدل کرده و بعداً نیز از آن استفاده کنید. برای نمونه با کد «from: Facebook» می توانید ایمیل های دریافتی از این شبکه اجتماعی را به خوبی دسته بندی و بایگانی نمایید. یا اینکه می توانید فیلتری را برای نامه های دریافتی از یکی از دوستان نزدیکان درست کنید تا هیچ یک از آنها را بعداً گم نکنید. فیلترها همچنین می توانند پیش از ورود کاربر به صندوق پستی اش دست به دسته بندی نامه ها بزند و آنها را در دسته های موضوعی جمع آوری نمایند.

ترفند ۲ – از جستجو بیشترین استفاده را ببرید

از محصولات گوگل انتظار می رود که حداقل بویی از این جستجوگر مهم اینترنتی برده باشند. گرچه این خصلت همیشه هم به طور عیان به چشم نمی آید، اما این نهانی بودنش نیز مزیتی است که اهل فن می توانند از آن بهره مند گردند. شایان توجه است که کادر جستجوی جیمیل بیشتر از آنچه که تصور می کنید قدرتمند است؛ برای این منظور می توانید برروی فلش کوچک که در سمت راست کادر جستجوی جیمیل قرار دارد را فشرده و از تنظیمات پیشرفته این جستجوگر منتفع شوید. می توانید به دنبال نامه هایی بگردید که دارای فایل ضمیمه هستند، تا با حذف آنها قدری فضای تان باز شود. حتی اگر به دنبال نامه های دریافتی از تاریخی خاص، مثلا یک سال گذشته هستید نیز این امکان برایتان مهیا است. البته میزان نامه هایی از این دست جستجوها بسته به تعداد دریافتی در صندوق پستی تان متغییر خواهد بود.

ترفند ۳ – صندوق پستی تان را طبقه بندی کنید

به زبانه ی Inbox در صفحه تنظیمات جیمیل رفته و در آنجا موارد مربوط به ترتیب نمایش نامه های دریافتی در صندوق پستی تان را مدیریت نمایید. از این گذشته استفاده از قابلیت منحصر به فرد Priority Inbox (صندوق نامه های اولویت دار) را در جیمیل فراموش نکنید. پیش از همه اینها به بخش تنظیمات و زبانه Labs رفته و پیش نمایش (Preview) نامه ها را فعال کنید. قابلیتی که شباهت زیادی به برنامه مدیریت پست الکترونیکی outlook دارد. البته این قابلیت نیازمند صفحه نمایشی بزرگ یا عریض است و با مانیتورهای ۱۵ یا ۱۷ اینچ ۴:۳ نتیجه چندان خوب نخواهد شد.

ترفند ۴ – وارد کردن سایر صندوق های پستی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای عضویت در خبرنامه ها ترجیح می دهید نشانی پست الکترونیکی ثانویه خود در یاهو یا هاتمیل را به کار گیرید، می توانید نامه های دریافتی در آنها را به جیمیل نیز منتقل کنید تا از یک جا همه امور روزانه را در ید قدرت و اختیار داشته باشید. برای این منظور می توانید به تنظیمات جیمیل و بخش Accounts & Import آن سری بزنید. مراحل کار خیلی ساده و سر راست است، حتی می توانید موارد دریافتی از سایر حساب ها را فیلتر کرده یا به عنوان خوانده شده علامت گذاری نمایید. حتی ممکن است نشانی پست کاری خود را برای پشتیبان گیری به کار گیرید.

نکته: می توانید به نام کاربری خود در جیمیل هرچیز دیگری را بیافزایید مثلاً yousername+ anything@gmail.com و از این نشانی جدید برای عضویت سایت های دیگر بهره ببرید. جالب اینکه تمام نامه هایی که به این نشانی ارسال شود مستقیماً سر از صندوق پستی خودتان درخواهد آورد! تازه، پس از دریافت اولین نامه از این طریق قادر خواهید بود به کمک فیلتر «to:yourname+ anything@gmail.com» اقدامات لازم را صورت دهید.

ترفند ۵ – به آسمان و ستاره ها نگاهی دوباره بیانداز!

آسمان زومیت پر از ستاره است اما شاید ستاره های ما به اندازه ی اختران درخشان موجود در صندوق پست الکترونیکی شما نباشد! قابلیت Superstars (ابرستارگان) که با مراجعه به زبانه General در Setting فعال می شود، به شما اجازه می دهد تا ۱۲ ستاره گوناگون را تعریف کرده و هر یک را برای منظوری خاص به کارگیرید. به این ترتیب نه تنها یک ستاره معمولی دارید بلکه ستاره هایی به رنگ ها و شکل های گوناگون خواهید داشت که هر یک تعریفی برای خود دارند! برای این منظور هر بار که بر روی نشانه ی ستاره در کنار هر نامه دریافتی کلیک کنید، رنگ و شکل ستاره عوض می شود.

ترفندهای جیمیل مخصوص حرفه ای ها

ترفند ۶ – برچسب بزنید

برچسب زنی را می توان یکی از بهترین قابلیت های سرویس پستی گوگل به حساب آورد. به کمک این برچسب ها می توان موارد همسان را از بین کوهی از نامه های موجود یافته و به کار گرفت.

به خاطر داشته باشید با برچسب زنی هر نامه به طور خودکار آن را فیلتر کرده اید. جالب اینکه می توانید با جستجوی برچسب هایی خاص آنها را در دسته بندی های دقیق تری گردآوری نمایید. برای نمونه با جستجوی عبارتی نظیر «label:newsletter before:2011/01/01» می توانید به خبرنامه های دریافتی پیش از تاریخ مربوط دسترسی پیدا کنید.

ترفند ۷ – گسترش توانمندی های جیمیل با برنامه های ثالث

برنامه ها و افزونه های ثالث متعددی برای سرویس پست الکترونیکی گوگل نگارش و منتشر شده اند؛ که به کمک آنها می توان توانمند ی های جیمیل را دو چندان کرد. برای نمونه برنامه Rapportive جزئیات بیشتری را از فیس بوک، لینکد این و توئیتر گردآوری کرده و در کنار پروفایل مخاطب نمایش می دهد. ابزاری که برای شناسایی هر چه بیشتر مخاطب خود بسیار کاربردی خواهد بود.

یکی دیگر از برنامه های ثالث محبوب Boomerang است که کاربر را قادر می سازد تا ارسال ایمیل ها را به آینده موکول کرده و آن را به طور مشخص در زمان تعیین شده انجام دهد. از این گذشته این برنامه به ما در یادآوری پیام های مهم در بازه های زمانی خاص کمک می کند.

ترفند ۸ – شخصی سازی حجم نامه ها

شاید دوست داشته باشید میزان فاصله ای که بین فهرست نامه های صندوق پستی وجود دارد را کم و زیاد کنید، اما یک صفحه نمایش صرف ندارید و در خانه، محل کار و جاهای دیگری به صندوق پستی تان دسترسی دارید. برای این منظور به بخش تنظیمات رفته و با تغییر حجم نامه ها (Display Density) به میزان مورد نظر خود برسید.

ترفند ۹ – یک نامه الکترونیکی را به ابزار یادآوری بدل کنید

گاهی پیش می آید که بنا به هر دلیلی قادر به ارسال نامه ای خاص نیستید، اما با این وجود نمی خواهید این کار را فراموش کنید. برای این منظور کافی است بر روی دکمه More (بیشتر) در بالای نامه مذبور کلیک کرده و آن را به یک ابزار یادآوری (add to Tasks) بدل سازید و تاریخ دقیق یادآوری را در تقویم ویژه ی آن مشخص کنید.

ترفند ۱۰ – کارهای ابتدایی را بهتر به انجام برسانید

برای تکمیل این کارگاه آموزشی و تبدیل شما به یک جیمیل باز بالفطره باید آشنایی تان با امور پیش پا افتاده و ابتدایی را نیز افزایش دهیم. احتمالاً نمی دانستید که برای جستجوی نامه های دریافتی از سوی شخصی خاص می توانید از پرس وجویی نظیر «from: emailname@gmail.com» کمک بگیرید.

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1133 0
Ouroboros یک موس ایده ال برای عشاق گیم http://computer.netsit.ir/?p=1135 http://computer.netsit.ir/?p=1135#comments Thu, 07 Nov 2013 14:00:59 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1135

یک موس ایده ال برای گیمر ها

شرکت Razer که یکی از شرکت های تولید کننده محصولات ویژه بازی‌های ویدئویی است به تازگی یک موس جدید و جالب رو به بازار معرفی کرده .

این موس که با نام Ouroboros معرفی شده ، به طور کامل قابل شخصی سازی هستش و قراره با قیمت ۱۵۰ دلار روانه بازار بشه.

این موس ساختار قابل برنامه‌ ریزی داشته و برای کاربران راست و چپ دست هم مناسب هست.

بخشی از موس که کف دست قرار می‌گیره، قابل تنظیم هست و میشه اون رو در هر زاویه‌ای قرار داد. پنل پشتی اون هم تاشو و جمع شدنی است و به همین دلیل می‌تواند در سه موقعیت مختلف قرار بگیرد.

علاوه بر این، قطعات کناری موس هم قابل تغییر هستند و مهم‌ترین نکته اینکه یازده کلید مختلف در این ماوس وجود داره که کاربران می‌توانند آنها را برای بازی‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند.

حسگر این ماوس با دقت ۸۲۰۰ نقطه در اینچ کار می‌کنه و امکان کار ماوس روی هر سطحی رو فراهم میکنه.

این ماوس همچنین به دو صورت بی‌سیم و سیم دار قابل استفاده هست.

در حالت بی‌سیم با فرکانس ۱۰۰۰ هرتز کار می‌کنه که تاخیر رو به حداقل رسانده و اطمینان کافی برای واکنش لحظه‌ای کاربران رو به اوننها می‌ هده.

نکته جالب اینکه این موس در حالت بی‌ سیم تنها با یک باتری AA تا ۱۲ ساعت کار می‌کند.

این ماوس ۱۳۵ گرمی، ابعادی برابر ۳۹ در ۶۵ در ۱۲۲ میلی‌متر داره.

با این حال ، شرکت Razer هنوز زمان دقیق عرضه این موس جدید رو اعلام نکرده.

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1135 0
چه چیز باعث شده تا آیفون ۵ تا این اندازه باریک شود http://computer.netsit.ir/?p=1144 http://computer.netsit.ir/?p=1144#comments Tue, 03 Sep 2013 20:57:03 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1144 iPhone 5

 اپل مدتیه که  از آیفون ۵ پرده‌بردای کرده و اعلام نمود که این تلفن با وزن ۱۱۲ گرم و ضخامت ۷.۶ میلی‌متر باریک‌ترین و سبک‌ترین تلفن هوشمند دنیا است. کارشناسان معتقدند که تراشه A6 اپل یک قدم بزرگ رو به جلو نسبت به A5 است، تراشه ۴G LTE ساخت کوالکام نیز یک بهبود مهم به شمار می‌رود. اما در دل شاسی آیفون ۵ چه چیز وجود دارد که آیفون ۵ را به باریک‌ترین تلفن دنیا بدل کرده است؟

 تراشه A6

       بنا به ادعای اپل، A6 تقریبا دو برابر سریعتر از A5 آیفون ۴S عمل می‌کند. این تراشه نه تنها از نظر پردازش کلی سریعتر از نسل قبلی خود است بلکه از نظر قدرت گرافیکی نیز تقریبا دو برابر سریعتر از A5 عمل می‌کند.

iphone-5-inside-e-2

      اما مشکل اینجاست که اپل صحبت بیشتری در مورد این تراشه نکرده است و ما دقیقا نمی‌دانیم درون این سیستم-روی-یک-چیپ (SoC) چه چیز وجود دارد. اما وب‌سایت تخصصی سخت‌افزار، AnanadTech براساس قیمت و بازده اعلام شده توسط اپل گمانه‌زنی‌هایی کرده است. احتمالا A6 برمبنای معماری ARM Cortex-A15 ساخته شده که جدیدترین و سریعترین پردازنده ARM است. معماری این پردازنده در اکثر تلفن‌های هوشمند دنیا بکار گرفته می‌شود.

            اگر این موضوع صحت داشته باشد ادعاهای اپل در مورد سرعت و بازده دو برابری نیز با عقل جور در می‌آید، چون A15 واقعا قدرتمند و سریع است. به نظر می‌رسد که تراشه A6 اپل دو هسته ARM Cortex A15 را روی پروسه ۳۲ نانومتری یکپارچه کرده است. این یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود چون اپل با این اقدام توانسته است پردازنده‌های ساخت Texas و سامسونگ را پشت سر بگذارد و A15 را وارد بازار کند.

        هرچند در مورد گرافیک نیز هنوز هیچ چیز مشخص نیست ولی AnandTech معتقد است که A6 مجهز به ۴ هسته گرافیک PowerVR SGX543 است که هسته‌های آن نسبت به iPhone 4S دو برابر شده‌اند.

         برخی از تحلیل‌گران نیز معتقدند که اپل با ایجاد بهینه‌سازی در پردازنده مرکزی (CPU) توانسته توازن در بازده و مصرف باتری را ایجاد نماید.

        Francis Sideco از IHS گفته: برای اینکه بازده دو برابر شود و هنوز طول عمر باتری نیز مناسب باشد، آنها مجبور بوده‌اند تا هسته‌ها را بهینه کنند.

       اما سرعت دو برابری در پردازش اصلی و گرافیکی تنها پیشرفت A6 نسبت به A5 نیست، سایز این SoC نسبت به نسل قبلی نیز ۲۲ درصد کمتر شده و به این ترتیب فضای کمتری را اشغال می‌کند.

تراشه LTE 4G 3G

      اپل ادعاهای بسیار جذابی در مورد طول عمر باتری کرد. آنها اعلام کردند که طول عمر باتری آیفون ۵ با وجود صفحه نمایش بزرگتر، بدنه باریکتر، پردازنده سریعتر و پشتیبانی از شبکه LTE با آیفون ۴s فرقی نمی‌کند.

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1144 0
تبلت Intermatrix U7 http://computer.netsit.ir/?p=1108 http://computer.netsit.ir/?p=1108#comments Mon, 02 Sep 2013 19:01:36 +0000 http://computer.netsit.ir/?p=1108 تبلت استرالیایی Intermatrix U7 از نخستین محصولات مجهز به این سیستم عامل بوده و از مشخصات بسیار بالایی برخوردار می باشد .

intermatrix-u7-300x165

Intermatrix U7 به یک نمایشگر ۷ اینچی IPS مجهز شده که اطلاعاتی در مورد رزولوشن آن وجود ندارد اما می توان کیفیت خوب آن را تایید کرد !همچنین در قلب این تبلت یک پردازشگر سی پی یو از قشر Cortex-A9 با سرعت ۱٫۵ گیگاهرتز وجود دارد که در کنار آن نیز شاهد پردازنده گرافیکی جی پی یو Vivante GC1000 هستیم که دارای چهار هسته قدرت می باشد و در کل دید مثبت شما را به این تبلت افزایش می دهد .

این تبلت از ماه اکتبر در دسترس قرار می گیرد و هم اکنون با قیمت ۲۶۹ دلار استرالیا پیش فروش می شود .

]]>
http://computer.netsit.ir/?feed=rss2&p=1108 0