آواتار/گراواتار چیست؟

  چند روزی هست كه دنبال يك مزلب خاص هستم و به منابع زادي سر زدم و سيستمم الان پره از فايل هاي زيپ كه اكثرشون حالا يادم رفته براي چي دانلودشان كردم اما سر همين موضوع رسيدم به سايت هميار وردپرس كه من خيلي از منابعش تا الان استفاده كردم و بهشون ارادت خاص دارم … صفحاتش را ورق ميزدم تا رسيدم به افزونه اضافه كردن خودكار تصوير شاخص و وقتي داشتم نظراتش را نگاه ميكردم اكثر كاربران نمي دانستن تصوير شاخص چيه و خيلي وقت ها آن را با آواتار اشتباه ميگرفتن! براي همين تصميمي گرفتم تا اين متن مختصر را اينجا بگذارم .

http://www.tafrihiha.ir/customavatars/avatar20_1.gif

         آواتار به عکس‌های کوچکی (و در گاهی اوقات بزرگ البته 😀 ) گفته می‌شود که کاربران سایت‌های مختلف برای خود استفاده می‌کنند. در گذشته هر سایتی سیستم جداگانه ای برای بخش آواتار خود داشت و کاربران مجبور بودند تا بعد از عضویت در هر سایت یا انجمنی یک آواتار جداگانه انتخاب کنند و البته تنظیمات مختلف در هر سیستم مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می‌کرد.

             سایت گراواتار (globally recognized avatar) برای این مشکل راه حل خوبی داشت. شما در این سایت برای ایمیل خود یک عکس انتخاب می‌کنید و بعد از این در هر سایتی این ایمیل را وارد کنید آواتار شما از این سایت فراخوانی میشه.

                  با توجه به اقبال عمومی‌به این سایت و البته پیوستن وردپرس و خیلی از سیستم‌های معتبر دیگه به استفاده کنندگان آن امروزه عضویت در این سایت یک الزام برای فعالیت در اینترنت هست. شما برای ثبت نام در این سایت ابتدا به صفحه اول این سایت (http://fa.gravatar.com ) رفته و ایمیل خودتان را وارد می‌کنید.ایمیلی برای شما فرستاده می‌شود که باید آن را تایید کنید. در مرحله ی بعد شما برای خود یک عکس انتخاب می‌کنید و تنظیمات مربوط به اندازه و جایگیری آن را انجام می‌دهید. به همین راحتی گراواتار شما آماده شد. از این به بعد کافیست تا ایمیل خود را در سایتهایی که از این سیستم استفاده می‌کنند (تمامی‌سایت‌هایی که با وردپرس ایجاد شده اند این قابلیت را دارند) تا آواتار شما نمایش داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*